Naujienų srautas

Kultūra2016.09.02 15:03

Naujas „Kablio“ sezonas: atnaujintos erdvės, didesni renginiai ir užsienio žvaigždės

LRT.lt 2016.09.02 15:03

Rugsėjis – itin svarbus metas klubinės kultūros mėgėjams. Tai – iki vasaros truksiančio sezono pradžia, kai neretai paaiškėja, ko vertas bus visas sezonas. Vilniuje, netoli stoties, tos vertės tikrai netrūks. Kauno gatvėje įsikūręs kultūros baras „Kablys“ šį savaitgalį pasitiks su atnaujintomis erdvėmis, dvi naktis truksiančiu sezono atidarymo renginiu ir didingais planais apie aktualius užsienio atlikėjus, naujas renginių serijas ir didesnio masto vakarėlius.

Vien šiemet „Kablyje“ pasirodys daugiau nei 20 užsienio atlikėjų. Jų grojamos muzikos diapazonas pakankamai platus, bet viskas tilps po vienu ar keliais iš šių žodžių – intelektualus, avangardinis, pogrindinis ir kokybiškas. Rugsėjo pradžioje klube koncertuos itin jaunas, bet labai gerai vertinamas naujos kartos hiphopo atlikėjas Bishop Nehru. Keturių ketvirtinių ritmo frontui atstovaus Shlømo, vienas greičiausiai kylančių ir svarbiausių Prancūzijos techno scenos vardų, bei Truss – kieto, intensyvaus ir bekompromisio techno kūrėjas iš Anglijos. Brutalumui atsvaros irgi bus – rudens vidury čia užsuks Commix, žmogus, padaręs nemažą įtaką inteligentiško dramenbeiso raidai ir padėjęs žanro skambesiui atsirasti ten, kur jis yra dabar.

„Svarstydami, kiek ir kokių užsienio atlikėjų kviestis, šiemet nusprendėme eiti rizikingesniu keliu ir prioritetą skirti mus pačius labiausiai dominantiems atlikėjams bei talentingiems muzikantams, kurie dar tik taps žvaigždėmis. Aišku, bus ir tų, kurių šlovės akimirka yra dabar, su jais lengviau sutraukti žmonių, tačiau daugiau dėmesio skirsime edukacijai. Įdomiau yra ieškoti šviežio skambesio, pasikviesti tokius atlikėjus, apie kuriuos po to sakytume – „čia tas ir tas dabar madoj, o mes dar prieš porą metų jį atradom“, – pasakojo „Kablio“ atstovai.

„Kablys“ nuotr.

Šiandienos ir rytojaus muzikos festivalis „Sirius“ iki šiol klube vykdavo dukart per metus. Iki 1 500 lankytojų per savaitgalį sutraukdavęs renginys dabar vyks keturis kartus per metus – bus du vienos nakties festivaliai ir du viso savaitgalio festivaliai. Apskritai klube vyks daugiau didesnių renginių, startuos ir dvi naujos serijos.

Pirmoji jų – „Obscure“ – bus „pogrindiškiausia“ renginių serija „Kablyje“. Čia skambės muzika ne šokiams, o smegenims – ambientasdronas ir lo-fi eksperimentika. „Lietuvoje tokia muzika skamba tik per specifinius meno renginius ar festivalius. Reikia pripažinti, kad mėgavimasis ja reikalauja itin atvirų pažiūrų ar muzikinio išsilavinimo, tad klausytojų ratas nedidelis, tačiau jų yra“, – komentavo klubo atstovai. Antroji – „Naktiniai Paukščiai“ – irgi turės savų išskirtinumų. Šie vakarėliai pratins klausytojus prie žanrų įvairovės – čia grojantys didžėjai bus skatinami groti kitaip nei visada, atskleisti kitas muzikinės kolekcijos puses.

Aišku, kaipgi be sezono pradžios paminėjimo? Prakilniai pavadintame „S 16/17: The Beginning“ vakarėlyje per dvi šio savaitgalio naktis pasirodys dešimt lietuvių ir trys projektai iš užsienio: „Blocks and Escher“ – šalto, kieto, bet ir jausmų nepraradusio dramenbeiso puoselėtojai iš „Metalheadz“; nthng – leidybinės bendrovės „Lobster Theremin“ šviežiena,lo-fi estetikos, išgryninto hauso ir lėto techno žonglierius – bei Ekman – gyvų pasirodymų meistras, tyrinėjantis techno ir electro paribius, kurių žemėlapius braižo rūgštimi. Ir visa tai prasideda jau penktadienio vakarą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi