Kultūra

2016.09.02 13:10

Lietuvos publika išvys pasaulinio garso Brodvėjaus roko miuziklą „Rent“

Švedijos režisieriaus ir Lietuvos aktorių kuriamą pasaulinio garso Brodvėjaus roko miuziklą „Rent“ pagaliau išvys ir mūsų publika – penktadienį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks jo premjera.

Į Lietuvą atkeliavęs miuziklas „Rent“ – laimėjęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą bei patekęs tarp dešimties populiariausių pasaulyje miuziklų, kaip ir „Operos fantomas“, „Čikaga“ ar „Liūtas karalius“. Šį muzikinį spektaklį stato Švedijos režisierius Georgas Malvius.

„Šis miuziklas labai gerai žinomas. Jis pakeitė miuziklų istoriją. Jame kuriamos skirtingos situacijos, kuriose atsiskleidžia žmogiškumas. Žmonės miršta, serga, bet jie niekada nelieka abejingi meilės jausmui“, – pasakoja režisierius.

Šio miuziklo premjera įvyko Niujorke 1994 m. Jame pasakojama apie jaunų menininkų kasdienybę bandant išgyventi niekada nemiegančiame mieste, kuriame netrūksta skurdo, nelygybės, sparčiai plintančio AIDS, lytinės orientacijos identiteto klausimų.

„Miuziklas yra apie žmones, kurie yra susidūrę su siaubinga epidemija, kada jų draugai miršta vienas po kito, čia ir dabar, miršta pažįstami, draugai, artimieji ir jie tiesiog toje mirties akivaizdoje stengiasi švęsti gyvenimą. Juos nori iškeldinti iš jų nuomojamo buto ir manau, kad ta istorija, ji yra apie žmogiškumą, apie tą norą gyventi ir apie tą banalų suvokimą, kad mirties akivaizdoje tu pradedi vertinti dalykus kitaip“, – teigia miuzikle vaidinantis aktorius Dominykas Vaitiekūnas.

Miuzikle vaidmenis taip pat kuria Vaidas Baumila, Jeronimas Milius, Kristina Radžiukynaitė, Martynas Kavaliauskas, Justinas Lapatinskas, Gabrielė Bielskytė, Tomas Žaibus, Oneida Kunsunga, Girmantė Vaitkutė, kiti atlikėjai.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.