Kultūra

2016.09.02 10:42

J. Chanui bus įteiktas „Oskaras“ už viso gyvenimo pasiekimus

ELTA2016.09.02 10:42

Kovos menų ekspertui ir žinomam aktoriui Jackie Chanui bus įteiktas „Oskaras“ už viso gyvenimo pasiekimus, tai ketvirtadienį pranešė JAV kino meno ir mokslo akademija (AMPAS), skelbia agentūra „Reuters“.  

Honkonge gimęs 62-ejų J. Chanas yra tokių Holivudo filmų kaip „Kung Fu Panda“ („Kung Fu panda“), „Karatė vaikis“ („The Karate Kid“) ir „Piko valanda“ („Rush Hour“) žvaigždė. Aktorius kartu su dokumentinių filmų režisieriumi Fredericku Wisemanu, britų montažo režisiere Anne V. Coates ir aktorių atrankos vadovu Lynnu Stalmasteriu 2016 metų Gubernatoriaus apdovanojimų ceremonijoje pelnys „Oskarus“ už viso gyvenimo pasiekimus.

Kiekvienam asmeniui lapkritį Los Andžele vyksiančiose iškilmėse bus įteiktos garbės „Oskaro“ statulėlės už jų įnašą į kino industriją.

JAV kino meno ir mokslo akademijos prezidentė Cheryl Boone statulėlių gavėjus apibūdino „tikrais savo amato pradininkais ir legendomis“.

J. Chanas kine debiutavo būdamas aštuonerių. Jis vaidino, rašė ir režisavo daugiau nei 30 kovos menų filmų Honkonge. Rugpjūtį aktorius „Forbes“ paskelbtame reitinge įvardytas kaip antras geriausiai apmokamas aktorius pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.