Kultūra

2016.08.31 22:02

Lentvario dvaras turės naują savininką

Viktorija Karsokaitė, 15min.lt2016.08.31 22:02

Gali būti, kad ilgai varžytinėse pardavinėtas Lentvario dvaras pagaliau rado naujus šeimininkus. Už pastatą ir teisę į sklypo nuomą Trakų rajone pagaliau potencialus pirkėjas pasiūlė 540 tūkst. eurų.  

Ketvirtose varžytinėse dvaras ir 2,5 ha ploto žemės sklypo nuomos teisė buvo parduodami už pradinę 540 tūkst. eurų kainą. Ją ir pasiūlė neįvardijamas pirkėjas.

„Taip, parduotas už pasiūlytą kainą. Tačiau antstolis negali atskleisti pirkėjo duomenų ir teks man susilaikyti nuo komentaro. Ką pirkėjas planuoja daryti, nesakė. Tiesiog paskambino, ką galima daryti, pasiteiravo dėl visų techninių ir procesinių dalykų, o ką planuoja daryti – nesakė“, – 15min ​patvirtino antstolės padėjėjas Irmantas Jungaitis.

Tiesa, dvaro įsigijimo sandoris dar nebaigtas. Naujasis šeimininkas pirmiausia už turtą turi atsiskaityti.

Anksčiau dvarą valdė verslininkas Laimutis Pinkevičius. 15min žiniomis, teismui pateiktas ieškinys, kuriuo siekiama, kad SEB bankas, kuris finansavo turto įsigijimą, grąžintų pinigus, investuotus į dvarą.

Verslininkas portalui šią informaciją patvirtino, tačiau neatskleidė, kokios sumos reikalaujama iš banko.

„Įmonė „Landmark“, su kuria buvau sudaręs jungtinės veiklos sutartį, padavė SEB banką į teismą. Teismas turi pripažinti skolą ir tai, ką bankas gaus, turės dalintis. Šiandien jie turi gauti proporcingai nuo įdėtų lėšų: kiek bankas įdėjo, kiek ta įmonė įdėjo. Ne paslaptis, jie investavo, vidų tvarkė“, – pasakojo L. Pinkevičius.

Jis taip pat patvirtino vis dar turintis nekilnojamojo turto Lentvario dvaro teritorijoje.

„Turiu dar arklides, malūną, daržinę ir vandens bokštą. Jei nusipirkęs žmogus kreipsis, svarstyčiau juos parduoti, nes man jų nereikia“, – sakė L. Pinkevičius.

Verslininkas neslėpė svarstęs galimybę vėl įsigyti dvarą: tuomet jame būtų įrengęs patalpas renginiams ir jas nuomotų. Tačiau tokie planai iš jo pareikalautų 2-2,5 mln. eurų investicijų.

„Jei būčiau perėmęs, būčiau įrengęs patalpas prestižiniams renginiams, nes aplink Vilnių nieko tokio nėra. Norint normaliai sutvarkyti, į jį reikėtų papildomai investuoti 2-2,5 mln. eurų“, – pasakojo L. Pinkevičius.

2007 metais dvarą įsigijęs verslininkas ketino jame apsigyventi, tačiau pašlijus verslo reikalams juo nebesirūpino. SEB bankas pirkiniui suteikė 1,176 mln. eurų dydžio paskolą, tačiau 2012-aisiais vienašališkai nutraukė sutartį ir kreipėsi į teismą dėl priverstinio skolos išieškojimo.

Grafams Tiškevičiams priklausęs anglų neogotikos stiliaus Lentvario dvaras pastatytas XIX amžiuje, pagal žinomo prancūzų kraštovaizdžio architekto Edouardo Andre projektą aplink jį įrengtas didelis parkas. Nuo 1957 metų rūmuose buvo įsikūrusi tuometinio Lentvario kilimų fabriko administracija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.