Kultūra

2021.08.17 10:23

Nobelio premijos laureatas Bobas Dylanas kaltinamas seksualine prievarta

LRT.lt2021.08.17 10:23

Penktadienį pareikštame ieškinyje teigiama, kad Nobelio premijos laureatas 1965 m. 12-os metų mergaitę šešias savaites svaigino narkotikais bei alkoholiu ir ją seksualiai išnaudojo, praneša „The Guardian“.

Ieškinyje teigiama, kad dainininkas „susidraugavo ir užmezgė emocinį ryšį su ieškove“, jie bendravo 1965 m. balandžio ir gegužės mėnesiais.

Dabar 68 metų moteris, gyvenanti Grinviče, Konektikute, tvirtina, kad tada, būdamas 23 ar 24 metų, B. Dylanas „išnaudojo savo kaip muzikanto statusą, viliodamas JC, kad įgytų jos pasitikėjimą“ ir siekė seksualiai priekabiauti ir prievartauti.

Remiantis skundu, B. Dylanas užmezgė „ryšį“ su JC, siekdamas savo tikslo, naudojo „narkotikus, alkoholį ir grasinimus fiziniu smurtu“. Ji teigia, kad emociniai randai iki šiol neišgijo.

Kai kurie incidentai, anot dokumento, įvyko garsiajame Manhatano viešbutyje „Chelsea“. Remiantis skundu, JC patiria depresiją, pažeminimą, nerimą ir tai neleidžia ieškovei gyventi visaverčio gyvenimo.

JC siekia žalos atlyginimo ir prisiekusiųjų teismo dėl kaltinimų užpuolimu, įkalinimu ir emocinės kančios sukėlimu. Dėl to kilusių sveikatos problemų ji ne kartą kreipėsi į gydytoją.

B. Dylano, kuriam dabar 80 metų, atstovas pirmadienį „The Guardian“ sakė, kad „56 metų teiginys yra netiesa ir bus aktyviai ginamas“.

LRT.lt primena, kad B. Dylanas – Nobelio literatūros premijos laureatas, dainų autorius, dainininkas ir vaizduojamojo meno atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt