Kultūra

2021.08.16 23:32

Dešimtmetį minintis šokio teatras „Low Air“: mūsų tikslas – suteikti trampliną jaunam žmogui

Margarita Alper2021.08.16 23:32

Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ šį rudenį pasitinka švęsdamas 10 metų jubiliejų ir rengiasi festivaliui, kuriame bus parodyti teatro sukurti darbai. Tarp jų – ir naujausias spektaklis su jaunaisiais mokyklos šokėjais.

„Low Air“ šokio teatro mokykloje vyksta naujausio spektaklio „Savoj krūvoj Me 2“ atviros repeticijos su žiūrovais. Šio spektaklio kūrimas truko dvejus metus, premjera dukart atidėta dėl karantino, kai kurie paaugliai šokantys jame perkopė į pilnametystę. Spektaklyje – paauglių gyvenimo patirtys, pasakojamos jų pačių balsais, kūnais ir judesiais.

Panorama. Talibanui perėmus valdžią, minios afganų bando bėgti iš šalies

Spektaklio idėjos autorė ir choreografė Airida Gudaitė bei teatro prodiuseris Laurynas Žakevičius kaip itin svarbų teatro ir mokyklos veiklos aspektą išskiria edukaciją. Viena vertus jaunimas supažindinamas su įvairiais šokio stiliais, kita vertus, jiems teatro mokykla – saugi erdvė bendrauti ir atsiverti.

„Mūsų teatro ir šokio mokyklos misija ir tikslas buvo suteikti tą trampliną jaunam žmogui žengti į profesionalią sceną. Ta proga mes jau tą taškiuką pasidedame, nes pristatome premjerą“, – džiaugiasi A. Gudaitė.

Spektaklyje šokantis 17-metis Rokas Bugys sako, jog po mokyklos galvojantis studijuoti šokį, tačiau jei ir pasirinktų kitą profesiją, patirtis įgyta mokykloje – neįkainojama.

„Tai duoda disciplinos, mokėti išsikelti tikslą, nepasiduoti ir apskritai surasti kūrybingumą savyje. Tai padeda išspręsti daug situacijų ar problemų, kylančių šiuo metu“, – įsitikinęs šokėjas.

„Low Air“ įkūrėjai – A. Gudaitė ir L. Žakevičius, o pirmasis jų spektaklis „Feel-link“ pasirodė prieš dešimt metų.

„Atsiradus vienai dainai gimė ir mintis, ta sėklytė pasisėjo, kad reikia kažką daugiau padaryti nei paprastą trumpą pasirodymą. Iš to pradėjo vystytis pirmasis mūsų spektaklis „Feel-link, kurio premjera 2011 m. ir įvyko, spalio 21. Ir mes tą pacą1 dieną po 10 metų rodysime jį vėl, minėdami savo teatro dešimtmetį“, – pasakoja „Low Air“ prodiuseris L. Žakevičius.

Spektaklis iš karto pelnė Auksinių scenos kryžių nominaciją jaunųjų menininkų kategorijoje, po dvejų metų jie pelnė Auksinį scenos kryžių už spektaklį „Kelionė namo“. 2016-aisiais už spektaklį „Žaidimas baigtas“ pelnė antrąjį Auksinį scenos kryžių, o dar po metų – Boriso Dauguviečio Auskarą už naujų sceninės išraiškos formų paieškas.

Per 10 metų „Low Air“ sukūrė 8 spektaklius ir du performansus.

„Mes startavom kitu pavadinimu, kolegė Erika Vizbaraitė sako: per sunkus tas pavadinimas, kodėl negali būti „Low air“ – Laurynas, Airida“. Tada atsirado visa koncepcija, žemas oras, tai atitiko mūsų asmenybes, šokamas stilistikas – aš labiau ant žemės, Airida – ore“, – nurodo L. Žakevičius.

Spektaklio „Savoj krūvoj me 2“ premjera vyks rugpjūčio 25, 26 ir 31 dienomis kultūros komplekse Sodas 2123, galerijoje „Atletika“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt