Kultūra

2016.08.27 12:05

Nidoje vyksiančiam teatro festivaliui pastatytas „Globe“ teatras

BNS2016.08.27 12:05

Šeštadienį Nidoje vyksta anglų rašytojo Williamo Shakespeare`o 400-osioms mirties metinėms paminėti skirtas festivalis „Visas pasaulis – teatras“.

Ta proga prie Nidos gyvenvietės uosto suręsta „Globe“ teatro Londone kopija.

Anot savivaldybės pranešimo, kiekvienas, panoręs išvysti ištraukas iš W. Shakespeare`o pjesių, gaus XVI amžiaus išgyvenimo instrukciją, kurioje bus nurodytos tam tikros užduotys. Pirmieji jas įveikę gaus bilietus į festivaliui atrinktų teatro trupių pasirodymus.

Vykdant užduotis teks įgyti kaligrafijos įgūdžių, išmokti sudaryti sonetus ir eilėraščius, patiems atspausdinti knygos viršelį XVI amžiaus mašina, savo jėgas išbandyti fechtuojantis, susipažinti su vaidybos pagrindais ir nepabijoti tapti W. Shakespeare`o laikų aktoriumi.

Norintieji stebėti festivalio teatro trupių pasirodymus taip pat turės atsakyti į viktorinos klausimus, išbandyti viduramžių prekybininkų amatą ar atspėti W. Shakespeare`o pjeses atspindinčius kvapus.

Vieną dieną vyksiančio festivalio metu bus galima tapti ir istorinio arešto liudininkais, pasiklausyti viduramžiškų instrumentų.

200 sėkmingiausiųjų išvys ištraukas iš spektaklių, pastatytų pagal W. Shakespeare`o pjeses „Karalius lyras“, „Koriolanas“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Romeo ir Džiuljeta“.

Festivalyje dalyvaus animatoriai ir trupės iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Estijos, Baltarusijos bei Lenkijos. Kiekvienas norintis, bet negavęs bilietų į vakare vyksiančią festivalio programą, į teatrą galės patekti ir po vaidinimų, kai bus rodomi filmai, susiję su W. Shakespeare`u ar jo kūryba.

Festivalį organizuoja Sankt Peterburge, Rusijoje, įsikūrusi renginių organizavimo firma, todėl edukaciniai užsiėmimai vyks lietuvių ir rusų kalbomis, o spektakliai – tik rusų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.