Kultūra

2021.08.06 11:30

Kalnų parko estradoje – kelionės po Lietuvą įkvėptas spektaklis „Analizuojant žvėrį“

LRT.lt2021.08.06 11:30

Rugpjūčio 11 d. vakarą Kalnų parko estradoje bus parodytas ir nufilmuotas Pauliaus Markevičiaus ir Barboros Šulniūtės spektaklis „Analizuojant žvėrį“, keičiantis spektakliui įprastas taisykles: gausi aktorių komanda jautrų pasakojimą čia kuria ne žodžiais, o pojūčiais ir asociacijomis, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Gamtos ir žmogaus ryšio su ja tema pastatytas spektaklis žiūrovą kviečia į neįprastą aplinką: Vilniaus Kalnų parko estrada paskęs elektroninės muzikos garsuose, šviesos ir šešėlių žaidimuose, kylančiame rūke, iš kurio išnirs ir žiūrovus į tam tikrą dialogą pakvies būrys veikėjų. Šį projektą išskirtinėje erdvėje įgyvendina „Urbanistinio draustinio“ komanda.

Spektaklio režisierius P. Markevičius pasakoja, kad „Analizuojant žvėrį“ pradėtas kurti keliaujant po šalį: „Matėme daug miško kirtaviečių. Pirmoji mintis: kur eis visi žvėrys? Nusprendėme apie tai kalbėti spektaklyje – pasikviesti visus žvėris ir pasišnekėti su jais: kaip jie jaučiasi, kai atvažiuojame, susikrauname mišką, išvažiuojame. Kai šiandien stebime, kas vyksta įvairiose pasaulio vietose, turime suvokti, kad įvykiai, kuriuos vadiname stichinėmis nelaimėmis, yra mūsų, žmonių, veiklos padariniai.

Tai – sunki tema, ja greitai galima nuslysti į kaltų ir atsakingų ieškojimą, situacijos vaizdavimą dramatiškomis spalvomis. Tikime, kad kelias iš tokios situacijos yra, todėl norėjome į temą pasižiūrėti be problemos tirštinimo. Priešingai – kuriame jaukią, tačiau paslaptingą erdvę, kurioje gali įvykti žiūrovo ir spektaklio veikėjo kontaktas ieškant ir atrandant, kur tas kelias yra.“

Spektaklis Kalnų parko estradoje trečiadienį 21 val. vyks nemokamai, tačiau žiūrovams reikalingi kvietimai, kuriuos platina „Tiketa“. Esant prastoms oro sąlygoms žiūrovų prašoma pasirūpinti lietpalčiu. Į pasirodymą kartu su Vilniaus miesto teatru „Meno ir mokslo laboratorija“ kviečia ir „Vilnius 700“ bei iniciatyvos partneriai – Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt