Naujienų srautas

Kultūra2016.08.24 17:58

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 77-ajame sezone kviečia treniruoti sielą

LRT.lt 2016.08.24 17:58

Rugsėjo 2 dieną prasidės 77-asis Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezonas, kurio pagrindinis šūkis – „Treniruok ir sielą“. Juo teatras skatina atkreipti dėmesį ne tik į sveiką kūną, bet ir sveiką žmogaus vidinį pasaulį, rašoma pranešime spaudai. Rugpjūčio pabaigoje pristatydamas būsimas naujienas, LNDT Gedimino prospekte užtvėrė pėsčiųjų takus ir pakvietė praeivius dalyvauti Sielos treniruočių programoje. 

„Visuomenėje pastaruoju metu labai daug dėmesio skiriama sveikam kūnui – populiarios sveikos mitybos, sporto, mankštinimosi temos, visi rūpinasi savo išvaizda, bet kaip žmogaus vidus? 77-ajame sezone Lietuvos nacionalinis dramos teatras kvies treniruoti ir sielą.

Teatras primena apie maratono į save būtinybę, sudaro tam sąlygas. Visą sezoną vienas paskui kitą bėgantys spektakliai kels klausimus, į kuriuos, tikime, atsakymus ras žiūrovai. Siekiame sumažinti, jei ne apskritai eliminuoti, baimę – kalbėti. Spektaklių terapija – leisti išsikalbėti žiūrovams“, – naujo sezono idėją pristatė LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Pasak M. Budraičio, neatsitiktinai naująjį sezoną pradeda jaunieji kūrėjai, dalyvaujantys LNDT plėtojamoje Jaunųjų kūrėjų skatinimo programoje. Naujajame teatro sezone sulauksime interaktyvių turų ir performansų, taikomojo teatro tyrimų ir edukacijos renginių, kūrybinių dirbtuvių dramaturgams, seminarų ir menininkų rezidencijų, nacionalinės dramaturgijos festivalis „Versmė“, pjesių skaitymo ir vasaros teatro mokyklos; toliau bus siekiama, kad teatras būtų atviras ir įdomus platesniam žiūrovų ratui – nuo socialiai pažeidžiamiausių visuomenės narių iki tų, kurie teatro dar neatrado.

Pirmą pusmetį Lietuvos nacionalinis dramos teatras premjeras pristatys itin intensyviu ritmu. Rugsėjo 2 d. – jaunos kūrėjos Giedrės Kriaučionyės debiutas – spektaklis pagal vokiečių dramaturgės Ingridos Lausund pjesę „Bestuburiada“. Jau po poros savaičių režisierius Rolandas Atkočiūnas žiūrovams pristatys premjerą pagal jaunos latvių dramaturgės Agnesės Rutkēvičos pjesę „Gyvūnas (Ku Kū)“.

Rugsėjo pabaigoje bendradarbiaujant su OKT / Vilniaus miesto teatru kuriamas spektaklis apie pabėgėlius – Oskaro Koršunovo režisuojami „Prašytojai“. Spektaklis vyks netradicinėje vietoje – Raudonojo Kryžiaus ligoninėje. Spalį žiūrovai galės išvysti net tris premjeras, tarp kurių dar vieno jauno režisieriaus – Pauliaus Markevičiaus – debiutas – spektaklis „Kuprelis“, taip pat scenos grando Jono Vaitkaus režisuojamas „Apreiškimas Marijai“ (kuriamas bendradarbiaujant su Lietuvos rusų dramos teatru) ir režisieriaus Pauliaus Tamolės spektaklis 5–10 metų amžiaus žiūrovams – „Raudonkepurė“.

Gruodį numatytas jaunos režisierės Karolinos Žernytės pojūčių spektaklis pagal C. G. Jungo biografiją ir idėjas. Šis spektaklis vyks įvairiose teatro erdvėse ir yra kuriamas bendradarbiaujant su Pojūčių teatru.

Vėliau pasirodys didelės apimties teatriniai darbai, pristatomi Didžiojoje salėje. Gruodį LNDT pakvies į dar vieną spektaklį vaikams – Jono Tertelio režisuojamą kūrinį pagal dailininkės Birutės Žilytės iliustracijas „Kaulinis senis ant geležinio kalno“, sausį planuojama pristatyti Moliere‘o komediją „Tartiufas“, rež. Oskaras Koršunovas, kovą – žiūrovus pakviesti į Antono Čechovo „Tris seseris“, rež. Yana Ross, gegužę – į spektaklį, sukurtą pagal prancūzų rašytojo Prospero Mérimée, kuris domėjosi lietuvių kalba ir etnografija, kūrinį „Lokys“, vaizduojantį XIX a. Lietuvą.

Šį spektaklį kurti ėmėsi „Didvyrių aikštės“ vaizdo projekcijų autorius, apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi Łukaszas Twarkowskis (Lenkija). 77 sezoną LNDT planuoja užbaigti interaktyvių turų-performansų festivaliu „B_Tours Vilnius“ ir autentiškais pasakojimais išsiskiriančiu spektakliu „Žalia pievelė“, kuriamu pagal Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir visaginiečių pasakojimus ir režisuojamu Jono Tertelio bei Kristinos Werner (Vokietija).

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 77-ajame sezone ketina pristatyti ir daugiau naujovių – specialų pasiūlymą įmonėms, skatinantį darbuotojus lankytis teatre, lengvatas daugiavaikėms šeimoms ir kita. Apie tai daugiau informacijos – artimiausiu metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi