Kultūra

2021.08.04 23:11

Festivalis „Materia Magica“ kviečia atsikvėpti – įvairi programa laukia ir vaikų, ir suaugusių

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.04 23:11

Klaipėdoje ketvirtadienį prasideda tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“. Skirtingo amžiaus žiūrovų laukia dešimt spektaklių, kino programa ir edukacijos lėlininko kieme.

Su Liepojos lėlių teatru bendradarbiaujanti režisierė Karolina Jurkštaitė į vienuoliktąjį tarptautinį lėlių teatro festivalį „Materia Magica“ atveža du spektaklius: „Tarp žemės ir dangaus“ – lėlių ir objektų teatro instaliaciją, ir mažiausiems žiūrovams skirtą spektaklį „Aš ir mano mama“, kurtą Latvijoje prieš metus.

„Mes naudojom garsus iš Latvijos miškų, paukščių garsus. Spektaklis yra apie mamą, apie vaiką, apie jų jausmus, apie pojūčius“, – pasakoja režisierė.

Panorama. Dauguma bandžiusių kirsti Lietuvos-Baltarusijos sieną migrantų apgręžti

Festivalio šūkis šįkart – „Aš kvėpuoju, gimęs per pandemiją“. Pasak organizatorių, tą kvėpavimą galima suprasti ir kaip lėlės atgimimą aktoriaus rankose, ir kaip atsikvėpimą nuo pandemijos. Rodomi spektakliai bus gamtos, ekologijos, šeimos ryšių temomis.

„Lėlininkas yra žmogus, kuris suteikia objektui, lėlei kvėpavimą, jis suteikia gyvybę lėlei, objektui. Tai manau, vien dėl to galima sakyti, kad kvėpavimas šito festivalio šūkis yra, jis atspindi festivalį“, – sako festivalio direktorė Aušra Juknevičienė.

Organizuojant festivalį jį teko iš gegužės perkelti į rugpjūtį, sumažintas ir žiūrovų skaičius. Programoje, skirtoje ir vaikams, ir suaugusiems, bus parodyta dešimt spektaklių.

„Ypatingai džiaugiamės pojūčių teatro „Padarėliai“ projektu, kuris yra skirtas ypatingų sensorinių poreikių skirtai auditorijai. Mitai ir stereotipai yra vis dar gajūs, čia yra labai daug priežasčių. Lietuvoje yra vis dar nesusiformavusi terminologija ir mes turime tą patį žodį „lėlė“ tiek ir žaislui, tiek ir teatriniam objektui“, – nurodo užsienio programos koordinatorė Aušra Bakanaitė.

Festivalyje ir režisierės G. Radvilavičiūtės Balstogės lėlių teatre sukurtas spektaklis „Virdžinija Volf“.

„Spektaklis yra apie dviejų seserų besąlyginę meilę, apie valią mylėti, kad ir kokios problemos iškyla, didžiausias dalykas – nepalikti kažkokioj bėdoj, o mylėti tą žmogų“, – pabrėžia menininkė.

Festivalis „Materia Magica“ prasidės ketvirtadienį ir truks iki sekmadienio. Laukia ne tik spektakliai, bet ir kino programa, edukacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.