Naujienų srautas

Kultūra2016.08.23 16:13

„Klasika XXI-ajame amžiuje“ – naujo klasikinės muzikos projekto žinutė visuomenei

LRT.lt 2016.08.23 16:13

Jeigu kalbėtume apie klasikinius muzikos koncertus, klasiką galėtume apibūdinti tokiais žodžiais, kaip elegancija, autentika, modernumas, menas, kokybė, prabanga, mada. Būtent toks klasikinės muzikos projektas „Vaidilos klasika“ startuos jau šių metų rudenį „Vaidilos“ teatre, rašoma pranešime spaudai. Šią erdvę iš naujo atgaivino ir prikėlė naujam gyvenimui „Vaidilos“ teatro direktorius Gediminas Jankus, o, gerai žinomo pianisto Dariaus Mažinto dėka atsivėrė dar didesnės jos galimybės, akustiškai ypač tinkančios klasikinei muzikai.

Unikali pastato istorija

A. Jakšto 9 adresu esančiame neogotikinės architektūros pastate vyko įvairūs meno renginiai, spektakliai, politiniai susirinkimai, inteligentijos susitikimai, kūrybiniai vakarai, 1931–1941 m. buvo įsikūrusi Vytauto Didžiojo gimnazija, o 1936 m. pastato kampą net kliudė lėktuvas.

Apie dabartinę „Vaidilos“ teatro salę po rekonstrukcijos geriausiai gali papasakoti jos vadovas Gediminas Jankus.

„Kai įėjau į šį pastatą pirmą kartą, jis buvo apleistas, sugriuvęs, su dideliu dulkių sluoksniu ir prastu kvapu. Tačiau mintys ir idėjos viena po kitos ūžė mano galvoje ir erdvė po truputį pradėjo šviesėti, o akys spindėti. Tada supratau, kad tai erdvė, turinti daugiau galimybių, negu galima įsivaizduoti.

Vėliau, atlikus techninius garso tyrimus ir išklausius daugelio gerbiamų Lietuvoje bei pasaulyje muzikantų komentarus, paaiškėjo, jog „Vaidilos“ teatro salė atitinka visus kamerinės muzikos salės standartus ir netgi juos pralenkia. Stiprią bei kūrybinei laisvei neabejingą salės energetiką pastebėjo ir Darius, su kuriuo ir pradėjome projektą „Vaidilos klasika“, – teigia G. Jankus.

Projekte „Vaidilos klasika“ koncertuos ir užsienio žvaigždės

Projekte „Vaidilos klasika“ jau nuo rugsėjo mėnesio klausytojai turės galimybę išgirsti tokius gerai žinomus Lietuvos atlikėjus, kaip Petrą Geniušą, Merūną Vitulskį, Edmundą Seilių bei Kristiną Zmailaitę. Taip pat pasirodys pripažinimo tarptautiniuose pianistų konkursuose sulaukę jaunieji atlikėjai: Robertas Lozinskis, Rokas Valuntonis, Martyna Jatkauskaitė, Paulius Rudokas.

Kiti žymūs muzikantai – Ukrainos „Grammy“ laimėtojas vibrafonininkas Andrei Pushkarev, klasikinės muzikos stereotipus laužantis bei fortepijono garsus paverčiantis orkestru Vyacheslavas Gryaznovas ir tikras fortepijono virtuozas, „Grammy“ nominantas Andrius Žlabys.

Be žinomų pianistų ir solistų, klasikinių koncertų cikle pasirodys Baltijos gitarų kvartetas, kamerinis choras „Brevis“, įvairūs trio ansambliai. Koncertų programoje tikroji klasika persipins su išskirtiniu skambesiu, naujomis idėjomis, kūrybiniais sprendimais, kuriuos papildys unikalios atlikėjų muzikinės interpretacijos.

Rugsėjo 21 dieną į „Vaidilos“ teatrą kviečiami įvairaus amžiaus bei pomėgių žmonės. Projekto „Vaidilos klasika“ atidarymo koncerte – pianistas Petras Geniušas, kurio dėka istorinės vertės teatro salė virs gyvu organizmu, atskleisiančiu beribes klasikinės muzikos galimybes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi