Naujienų srautas

Kultūra2016.08.23 10:38

„Šiaulių naktys“ miestą pavers meno sostine

LRT.lt 2016.08.23 10:38

Rugpjūčio 26–27 dienomis Šiauliai taps Lietuvos meno sostine ir pakvies į gausybę meninių projektų, koncertų bei performansų.

Abi renginio dienas Šiaulių universiteto Technologijų fakultete vyks „UseME design market“ dizaino mugė, kurioje dalyvaus nemažas būrys Lietuvos dizainerių. Tikimasi, kad jų bus apie penkiasdešimt, o susidomėjimas bus didelis. Tai mugė, kurioje, kaip sako „UseME design market“ organizatorė, interjero dizainerė Irmina Savickienė, bus galimybė atrasti kažką naujo, rašoma pranešime spaudai.

Pasak jos, šiauliečiai galės ne tik įsigyti rūbų, aksesuarų, jaukių namų detalių, bet ir pabendrauti su darbų autoriais, sužinoti prekės atsiradimo istoriją.

Dizaino centras įsikurs būtent Technologijų fakultete, nes, pasak organizatorių, ten yra aura, kurios dar nesugadino euroremontas. Šalia dizaino centro stovės ir scena, kuri trauks dėmesį ir užtikrins galimybę šiauliečiams pasirinkti gerą muziką ar bendravimą su dizaineriais.

Taip pat abu „Šiaulių  naktų“ vakarus ant Valstybinio Šiaulių dramos teatro sienos bus rodoma istorinė Danguolės Garškaitės projekcija, kuriai sukurti panaudotos teatro nuotraukos. Ji įdomi tuo, kad dvimatis vaizdas atsispindės trimatėje erdvėje.

Visi miestiečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę galimybę apsilankyti „Aušros“ muziejaus padaliniuose neįprastu paros metu. Miesto šventės proga muziejus gerokai prailgina savo darbo valandas, o įėjimas kainuos tik simbolinį mokestį. Chaimo Frenkelio viloje lanktytojai galės susipažinti su dvaru bei miestu, žydų kultūros paveldu Šiauliuose, taip pat veiks paroda, skirta Šiaulių 780-mečiui, „Saulės ženklas. Moderni tradicija“. Fotografijos muziejuje lauks paroda „Požiūris į senovinę fotografiją“, o penktadienio vakarą čia įvyks grupės „Mannazz“ koncertas. Dviračių muziejuje bus galimybė pamatyti ekspoziciją „Dviratis technologijų pasaulyje“, o Radijo ir televizijos muziejuje – nuolatinę garso ir vaizdo prietaisų ekspoziciją.

Rugpjūčio 26-osios vakarą iki vidurnakčio veiks Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Čia vyks susitikimai su kultūristu, asmeniniu treneriu Andriumi Pauliukevičiumi ir rašytoja Urte Uliūne. Taip pat bus galimybė dalyvauti viktorinose, žaidimuose, susikurti ekslibrisą, bibliotekos darbuotojai lankytojus vaišins arbata bei pyragu. Tačiau tai dar ne viskas – užmaršūs skaitytojai galės grąžinti knygas be delspinigių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi