Kultūra

2021.08.03 11:02

Tadas Vidmantas skelbia greičiausiai nebekursiantis filmų: Dulkys įeis į istoriją kaip žmogus, nužudęs kiną

atnaujinta 14.53
Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2021.08.03 11:02

„Nežinau, ar žinot, bet tai gana didelės pajamos kino teatrams ir svarbus faktorius žiūrovui apsisprendžiant, ar eiti į kiną, ar geriau į barą, kur nėra jokių ribojimų“, – apie draudimą dėl COVID-19 kino teatruose prekiauti maistu ir gėrimais antradienį savo socialiniame tinkle rašė kino režisierius, scenaristas Tadas Vidmantas. „Rytoj Vyriausybės posėdyje bus kalbama apie veiklas su galimybių pasu“, – tikino SAM atstovė spaudai Aistė Šuksta.

„Nesvarbu, ar skiepytas, ar ne, su tuo pasu, ar ne. Būtent dėl Arūno sprendimų vis dar negalima kine patirti visos kino pramogos, t. y. popkornų ir kolos“, – piktinosi T. Vidmantas.

„Kur daugiau galimybių užsikrėsti? a) bare, kur visi geria, stumdosi, garsiai kalba vienas kitam į veidą, nes per muziką nesigirdi; b) kine, kur niekas nekalba, nevaikšto, savo vietoj sėdi ir į tą pačią pusę žiūri. Kitaip sakant, kas sveikiau, sveikatos ministre?“ – klausia kino režisierius.

„Holivudas su savo politkorektiškais, neoriginaliais filmais jau seniai nieko gero nebeatsiunčia, komedijų išvis nebekuria, o lietuviams (įskaitant ir mane) to daryti nebeapsimoka. Yra dar kas turi stalčiuose savo filmus, laukia geresnių laikų, bet tuoj nebebus kur jų parodyti,“ – teigia jis.

Režisierius įsitikinęs, kad kino teatrams jau dabar neapsimoka veikti. Jo manymu, jei niekas greitai nepasikeis, jie užsidarys „ir viskas – kinas baigsis visam laikui“. „Jų vietose stovės verslo centrai. Dėl to kaltas bus tik vienas žmogus – Arūnas Dulkys. Priminsiu apie jį ir prieš kitus rinkimus“, – teigia T. Vidmantas.

„O žinot, kokios priežastys, kodėl vis dar negalima popkornų valgyt ir reikia filmus žiūrėt su kaukėm? Nes nėra stalų! Aš nejuokauju, čia iš oficialaus jo atsakymo. Kaip aš interpretuoju šitą argumentą: kai valgai restorane, valgai PRIE STALO, reiškia, niekuo neužsikrėsi. Kai valgai kino salėj, NĖRA STALO, reiškia užsikrėsi. Fantastiška logika, ministre“, – stebisi scenaristas.

„Naktinė žvejyba“, nors ir labai juokingas, labai kitoks, greičiausiai yra paskutinis mano filmas“, – paskelbia T. Vidmantas.

SAM: rytoj Vyriausybė tam ir renkasi

„Kino teatrai priskiriami renginiams, o ne maitinimo įstaigoms. Vėdinimo sistemos ypatumai – ne visi kino teatrai turi reikiamas vėdinimo sistemas. Sunku suvaldyti žiūrinčiųjų migraciją tarp vietų, suvaldyti atstumus“, – LRT.lt teigė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patarėja ryšiams su visuomene Aistė Šuksta.

„Rytoj Vyriausybės posėdyje bus kalbama apie veiklas su galimybių pasu. Ir maitinimo sektoriuje, ir paslaugoms, ir pramogų sektoriuje, ir kitur. Rytoj Vyriausybė tam ir renkasi. Nepasiskiepijusiai visuomenės daliai paslaugos ir pramogos bus prieinamos, tik pasidarius COVID-19 tyrimus. O pasiskiepijusieji turės patogesnes galimybes“, – tirtino A. Šukšta.

Kultūros diena. Savaitės apžvalga. Audiovizualinių menų centras sinagogoje, kino teatrų protestas ir Frenkelio vilos festivalis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.