Kultūra

2021.07.29 23:00

Fotomenininko Treigio parodoje – tamsos ir tylos apsuptas Vilnius

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.29 23:00

Klaipėdos uosto teritorijoje įsikūrusioje galerijoje „Tema“ atidaryta fotomenininko Remigijaus Treigio paroda „Vilniaus dienoraštis“.

Sostinei dedikuotas fotografijų ciklas „Vilniaus dienoraštis“ sukurtas pernai. Pasak fotomenininko Remigijaus Treigio, skaitmeniniu fotoaparatu užfiksuotuose kadruose nupasakotas nematomas Vilniaus senamiestis. Tiesa, konkrečių vietų autorius neatskleidžia – esą ne tai svarbiausia kuriant atmosferą.

„Tai yra vietos, į kurias turbūt retai įeina patys vilniečiai, tuo labiau aš, atvykęs iš kito miesto į Vilnių. Šiame cikle absoliučiai nėra jokio veiksmo, tiesiog toks ramus buvimas ir laukimas to, kas galbūt toje tuščioje erdvėje turėtų įvykti“, – pasakoja fotomenininkas.

Fotomenininko Treigio parodoje „Vilniaus dienoraštis“ – nematomas sostinės senamiestis

Parodos žiūrovai turi būti pasiruošę patys įžvelgti kadruose objektus.

„Tas tamsumas, atrodo, lyg įėjęs į parodą nieko nematai, lyg kažkokie juodi plėmai ir tik priėjęs arčiau tu pradedi pastebėti kažkokį tai vaizdą“, – nurodo jis.

Projektui „(Ne)matomas Vilnius“ skirtos fotografijos sukurtos per mėnesį, bet, pasak fotomenininko, kartais tinkamos šviesos kantriai tekdavo laukti ir po pusdienį. Fotografuota pirmam karantinui besibaigiant, tad iš nuotraukų juntamas laukimas, tyla, nežinia. Tai – ne pirmas R. Treigio kurtas dienoraštis, tačiau šis – kitoks.

„Ankstesniuose mano darbuose yra tas vizualusis triukšmas, tie subraižymai, bet šiuo atveju čia nėra, čia yra absoliuti tyla. Absoliuti tyla, kurioje aš, kaip ir sakiau, buvau kelias valandas, pusdienį toj spengiančioj tyloj, tose uždarose erdvėse“, – prisimena menininkas.

Paroda eksponuota Vilniaus rotušėje, Antano Mončio namuose-muziejuje Palangoje, Šiaulių dailės galerijoje, pasak fotomenininko, ekspozicijos erdvė irgi diktuoja, kaip vaizdai suvokiami.

Galerijoje „Tema“ parodą bus galima apžiūrėti iki rugpjūčio 12 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.