Kultūra

2021.07.29 07:37

Šalies vadovai sveikina violončelininką, dirigentą Davidą Geringą 75 metų jubiliejaus proga

LRT.lt2021.07.29 07:37

Liepos 29 dieną pasaulinio garso violončelininkas, dirigentas profesorius Davidas Geringas švenčia savo 75-ąjį gimtadienį. Šalies vadovai sveikiną dirigentą ir dėkoja už Lietuvai teikiamas muzikines dovanas.

Kultūros ministras Simonas Kairys sveikinime dėkojo už tai, kad šalies kultūra plinta pasaulyje.

„Išskirtinis jūsų talentas liudija seną tiesą, kad menas neturi sienų, o muzikos kalba yra universali. Džiugu, kad galėdamas rinktis garsiausias pasaulio sales, Jūs nuolat grįžtate į Lietuvą pasidalinti su mumis virtuoziškai atliekama įvairių žanrų ir epochų muzika. jūsų violončelės garsai suteikia būčiai pilnatvės. Didžiuojamės, kad Lietuva gali dovanoti pasauliui aukščiausios prabos menininkus ir muzikus. Ačiū, kad esate nenuilstantis mūsų kultūros ambasadorius visame pasaulyje“, – sveikindamas maestro dėkoja kultūros ministras Simonas Kairys.

Tuo metu ,inistrė pirmininkė Ingrida Šimonytė linkėjo muzikantui ne tik sveikatos, bet ir širdyje nenuilstančiai skambančios ausyse ir širdyje.

„Jūsų neabejotinas muzikinis talentas ir meistriškumas žavi. Esate įspūdingą repertuarą sukaupęs violončelininkas ir dirigentas, savo turtinga patirtimi dalijatės ir su jaunaisiais talentais. Dėkoju už tai, kad garsinate Lietuvos vardą visame pasaulyje ir dažnai sugrįžtate čia koncertuoti. Nuoširdžiai sveikinu gražios sukakties proga, linkiu sveikatos ir kad muzika niekada nenustotų skambėti tiek jūsų ausyse, tiek širdyje“, – sakoma premjerės sveikinime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.