Kultūra

2021.07.27 12:55

Asmik Grigorian debiutas žymiajame Bairoito festivalyje sužavėjo ir Vokietijos kanclerę

LRT.lt2021.07.27 12:55

Liepos 25-ąją per Bairoito festivalio atidarymo spektaklį – Richardo Wagnerio „Skrajojantį olandą“ – didžiausias žiūrovų simpatijas pelnė dvi atlikėjos – Asmik Grigorian ir dirigentė Oksana Lyniv, rašo „Deutsche Welle“.

Paprastai Bairoito festivalis sulaukia daugiau kaip 60 tūkst. lankytojų, tačiau šiemet dėl COVID-19 pandemijos per spektaklius Wagnerio operos teatre užpildoma tik 911 iš 1974 vietų. Atidarymo vakarą nebuvo ir raudono kilimo.

Iš Lvovo kilusiai ukrainiečių dirigentei O. Lyniv ir Zentos vaidmens atlikėjai lietuvių sopranui A. Grigorian buvo skirti didžiausi plojimai. Jų pasirodymas pradžiugino ir Wagnerio gerbėją Vokietijos kanclerę Angelą Merkel bei Bavarijos žemių premjerą Markusą Soederį.

A. Grigorian sužavėjo žiūrovus nuostabiu vokalu, o O. Lyniv įeis į istoriją kaip pirmoji moteris, dirigavusi orkestrui per 145 festivalio metus.

„Mano Zenta yra maištinga paauglė, galbūt 14 ar 15 metų. Ji labai primena mane, kai buvau tokio amžiaus“, – dw.com teigė A. Grigorian.

Zenta atrodo nuobodžiaujanti, kai klausosi, ką kalba kitos moterys, arba iš visų jėgų nori įrodyti savo ištikimybę Olandui, atmesdama savo vaikiną Eriką. Tačiau aišku viena – A. Grigorian į vaidmenį sudėjo visą širdį ir sielą, rašo dw.com.

Rusų režisierius Dmitrijus Černiakovas pateikė naują operos „Skrajojantis olandas“ interpretaciją. Jis atsisakė tradicinės veikalo pabaigos, laivo rodymo ir „apskritai Wagnerio mistikos“, rašo dw.com. Scenoje režisierius sukūrė šaltą atmosferą, primenančią nespalvotą 7-ojo dešimtmečio veiksmo filmą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.