Naujienų srautas

Kultūra2021.07.22 23:40

Suvieniję jėgas Lenkimų bendruomenės nariai pastatė skulptūrą Pabrėžai ir Daukantui

Šiuos metus Seimas paskelbęs mokslininko-geografo ir botaniko, kunigo pranciškono, žemaičių raštijos veikėjo Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metais. Šiemet sukanka 250 metų nuo jo gimimo. Skuodo rajone savo kraštietį gyventojai įamžino skulptūra.

„Iš vienos pusės yra Jurgis Pabrėža – botanikas, mokslininkas, gimęs Večių kaime, o iš kitos pusės yra istorikas Simonas Daukantas, katruos mes gerbiam, saugom ir puoselėjam anų atminimą“, – apie skulptūrą pasakoja Lenkimų bendruomenės pirmininko pavaduotoja Gražina Daukantienė.

Skuodo rajono Lenkimų miestelį papuošė kone keturių metrų aukščio medinė skulptūra – aktyvi bendruomenė nusprendė įamžinti dviejų kraštiečių atminimą.

„Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos šie metai yra paskelbti Seimo, tai ta proga bendruomenė iniciavo. Džiaugiuosi, kad taryba sutiko prisidėt lėšomis ir tas kūrinys tautodailininko stovi dabar Lenkimų miestelyje“, – teigia Skuodo rajono meras Petras Pušinskas.

Jurgio Pabrėžos metais žinomam mokslininkui atminti Skuodo rajone atidengta skulptūra

Skulptūrą sukūrė medžio meistras Jonas Pušinskas. O Skulžtūra ne veltui yra dvipusė.

„Jurgis Pabrėža ir Simonas Daukantas – anie yra tarpusavy susiję, nes buvo pažįstami, anie yra bendravę. Jurgis Ambraziejus Pabrėža net savo maldose minėdavo Simoną Daukantą“, – Gražina Daukantienė.

Bendruomenė miestelį papuošusi ne vienu atminimo ženklu, norėjo įamžinti ir minimus kraštiečius.

„Be bendruomenės palaikymo, be čia gyvenančių ūkininkų, mes čia nieko nebūtume nuveikę. Tuos didelius žemaičius – Lietuvos mastu didelius – pavaizduot kartu, daug kas važiuoja, daug kas supranta ir vienos minties galbūt ir nėra čia“, – nurodo Lenkimų bendruomenės pirmininkas Kazys Viršilas.

Sekmadienį – oficialus skulptūros atidengimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi