Kultūra

2021.07.22 14:44

Kairys ragina kultūros sektoriaus lyderius: kvieskite kolegas ir publiką skiepytis

LRT.lt2021.07.22 14:44

Reaguodamas į lėtėjantį vakcinacijos tempą ir augantį užsikrėtimų koronavirusu skaičių, kultūros ministras Simonas Kairys viešai kreipiasi į kultūros sektoriaus lyderius, ragindamas juos aktyviai kviesti savo kolegas bei publiką skiepytis, rašoma Kultūros ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Kas mūsų laukia rudenį? Iš to, kaip dažnai pastaruoju metu girdžiu šį klausimą, suprantu, kad nerimo šešėliai vis ilgėja. Pastarųjų dienų koronaviruso statistika, deja, tuos šešėlius vis ilgina.

Taigi kas bus rudenį? Nežinau. Bet tikrai žinau, ko gali nebūti: mirčių šuolio. Perpildytų ligoninių lovų. Pervargusių gydytojų. Galima būtų ilgai tęsti tų ką tik išgyventų ir visuomenę smarkiai traumavusių dalykų sąrašą“, – sako kultūros ministras S. Kairys.

Jis primena: „Viso to nebus, jei mes skiepysimės. Jei nepasiduosime sąmokslo teorijoms, paranojoms, nedraugiškų šalių skleidžiamam melui ar paprasčiausiam abejingumui – ai, koks skirtumas. Skirtumas yra didžiulis. Pasitaisysiu – skirtumas yra esminis.“

„Todėl noriu viešai kreiptis į visus kultūros įstaigų vadovus, į renginių organizatorius, į nepriklausomų trupių įkūrėjus – į visus, kas kultūros lauke nešate savo lyderystės vėliavą – ir paprašyti: būkite lyderiai ir šioje srityje. Kvieskite, raginkite, prašykite savo kolegas ir savo publiką skiepytis. Jūs esate autoritetai, jus gerbia, jumis pasitiki – būtent dėl to jūs galite labai prisidėti kuriant sveikesnę ir virusui atsparesnę visuomenę“, – teigia kultūros ministras.

Ir tada, anot jo, „rudenį mes vėl skaičiuosime naujus kultūros ir meno įstaigų sezonus, premjeras, naujus susitikimus su publika. Priešingu atveju virusas vėl skaičiuos mus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.