Kultūra

2021.07.22 12:15

„Pakeliui su vasara“ kviečia susitikti Vytauto parke Kaune

LRT.lt2021.07.22 12:15

Liepos 22 dieną, ketvirtadienį, 16.05 val. LRT KLASIKA sveikinsis gyvai iš buvusios Vokietijos pasiuntinio rezidencijos Vytauto parke Kaune, šiuo metu tai visų mėgstama kavinė-baras „O kodėl ne?“.

Žiūrovai kviečiami įsitaisyti medžių paunksmėje ir stebėti tiesioginę transliaciją, per kurią laidos vedėjos Kotryna Lingienė ir Indrė Kaminckaitė kalbins pašnekovus įvairiomis temomis. Sužinosime apie šį muzikinį barą, Pažaislio muzikos festivalį, „Kaunas 2022“ kuriamą animacinį filmą apie modernizmą ir „Savo miesto“ ekskursijas į Gargždus, o rubrikoje „Be kaukių“ – pokalbis su istoriku Tomaszu Blasczaku.

Pirmoji pašnekovė Ugnė Marija Andrijauskaitė – „Kaunas 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ koordinatorė pasakos apie kuriamą sustabdyto kadro filmą „Klostės“ bei užsienio menininkų rezidencijas Kaune, modernistinių pastatų tyrimus ir interpretacijas apie juos.

Pažaislio muzikos festivalio programos kuratorė Lina Krėpštaitė ir festivalio meno vadovas Edgaras Montvidas pristatys, kuo šis 26-asis festivalis ypatingas, papasakos apie pirmą kartą Kaune rodomą šiuolaikinę operą „Geros dienos“.

Su LRT KLASIKOS tinklalaide „Savas miestas“ keliausime į Gargždus. Vietine gide tapusi komunikacijos specialistė Reda Baltinaitė išvedžios vaikystės takais, pasakos apie Gargždų vardo kilmę ir naftininkų miestelio tapatybę.

Charizmatiško medinuko, tapusio „O kodėl ne?“ muzikos baru, šeimininkas Mindaugas Gudaitis prisės pakalbėti apie kultūrinę veiklą istoriniuose miesto objektuose ir muzikines šios vasaros nuotaikas Kaune.

Antrojoje laidos valandoje – rubrika „Be kaukių“ ir jos svečias, Kaune gyvenantis Vytauto Didžiojo universitete dirbantis lenkų istorikas Tomasz Blasczak. Paklausime jo apie kultūrinius buvusios LDK kontekstus, daugiakilmes šaknis bei jo atradimus Lietuvoje.

Laida „Pakeliui su vasara“ per LRT KLASIKĄ ketvirtadienį, liepos 22 d., 16.05–18.00 val. Laidos bus galima klausytis ir LRT audiotekoje neribotą laiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.