Kultūra

2021.07.22 09:21

Mirė paskutinė Nesvyžiaus Radvilų palikuonė, jai buvo 104 metai

LRT.lt2021.07.22 09:21

Liepos 21-ąją mirė paskutinė iš tų, kurie gyveno Nesvyžiaus pilyje, – Elžbieta Radvilaitė. Ji buvo 104 metų amžiaus. Apie tai „Facebook“ pranešė jos giminaitis Matthew Radziwillas, rašo people.onliner.by.

Elžbieta buvo paskutinio Nesvyžiaus pilies savininko Albrechto Radziwillo ir anglės Dorothy Parker Deacan dukra. Dėl 1917 m. bolševikų perversmo jos tėvas išsiuntė motiną gimdyti į Londoną, ten Elžbieta ir gimė. Jos tėvų santuoka buvo trumpa. Iš esmės ji gyveno su motina Paryžiuje, o per atostogas išvykdavo pas savo tėvą į Nesvyžių.

Paskutinį kartą Elžbieta kartu su kitais Radvilais Nesvyžiaus pilyje lankėsi 2009 m., kai jai buvo 93-eji. Atstatant pilį ji taip pat davė vertingų patarimų architektams, nes gerai prisiminė, kaip ši atrodė anksčiau.

1937 m. sausio 1 d. Varšuvoje Elžbieta ištekėjo už prino Witoldo Czartoryskio. Vėliau ištekėjo už Jano Tomaszewskio, rašoma thepeerage.com.

Radvilai buvo turtingiausia šeima Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, pirmoji valstybėje gavusi Šventosios Romos imperijos kunigaikščių titulą. Jie suvaidino reikšmingą vaidmenį Abiejų Tautų Respublikos politiniame gyvenime. Nuo 18 amžiaus jie žinomi kaip meno mecenatai, portretų kolekcininkai ir manufaktūrų steigėjai.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.