Kultūra

2021.07.20 22:26

Ieva Prudnikovaitė dovanoja vasarvidžio skrydį į charizmatiškojo Piazzollos tėvynę

LRT.lt2021.07.20 22:26

Liepos 20-ąją „Midsummer Vilnius“ padovanojo vakaro skrydį į tolimąją Argentiną: festivalio scenoje Valdovų rūmų kieme debiutavo elegantiškasis mecosopranas Ieva Prudnikovaitė ir tango ambasadoriai Lietuvoje kvartetas „4Tango“. 

Žymiausio visų laikų tango kompozitoriaus Astoro Piazzollos (1921–1992) šimtmečiui skambėjo vien tik iš jo kūrinių sudaryta programa. Suprantama, ir „Maria de Buenos Aires“, ir „Libertango“ – išskiriantys šį kūrėją iš kitų, atpažįstami per atstumą, o įsimylimi akimirksniu.

Muzikos novatorius sukūrė vadinamąjį naująjį tango (tango nuevo), tradiciją praturtinęs akademiniu išsilavinimu, klasikinės ir džiazo muzikos elementais. Jo nuopelnu šokis peržengė žanro ribas, užkariavo didžiąsias scenas.

O „Midsummer Vilnius“ sceną ir žiūrovų simpatijas I. Prudnikovaitei padėjo užkariauti akordeonininkė Kristina Žebrauskaitė, altininkė Birutė Bagdonienė, kontrabosininkas Donatas Bagurskas ir pianistas Feliksas Zakrevskis. Jiems pritars smuikininkas, „Kremeratos Baticos“ ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteris Džeraldas Bidva ir perkusininkas Andrius Rekašius.

Per koncertą žiūrovai scenoje išvys ir tango šokėjus, kuriems choreografiją sukūrė 2019 metų Londono čempionai ir Pasaulio tango čempionato Buenos Airėse finalininkai Brigita ir Carlosas Rodriguezai.

Ieva Prudnikovaitė ir „4 Tango“.
Ramūnas Zilnys kalbina. Pokalbis su „Midsummer Vilnius“ rengėjais ir atlikėjais – „The Roop“ lyderiu ir Ieva Prudnikovaite

LRT.lt nuotraukų galerijoje – vakaro svečių ir pasirodymo nuotraukos:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.