Kultūra

2021.07.20 13:30

Keturi trimitininkai ir gondola: gera muzika užlies abu Neries krantus

LRT.lt2021.07.20 13:30

Puikią vasarą siekdami paversti dar puikesne, renginių organizatoriai „Klasika LT“ sostinės gyventojus ir svečius kviečia į koncertus. Tai – dovana Vilniui artėjančio 700 metų jubiliejaus proga ir išskirtinė galimybė išgirsti gražiausius profesionalių muzikų atliekamus kūrinius.

Liepos 27-ąją 19 val. projektas „Muzika Vilniaus gondoloje“. Nerimi tarp Žvėryno ir Žirmūnų tiltų plaukiančioje gondoloje visą valandą muzikuos keturi puikūs trimitininkai Linas Rupšlaukis, Vytautas Milieška, Vilius Laureckis ir Gytis Vaitiekūnas. Tai nuostabi proga pačioje sostinės širdyje pasimėgauti gera muzika po atviru dangumi, rašoma „Klasikos LT“ pranešime žiniasklaidai.

Rugpjūčio 4-ąją Lietuvą visame pasaulyje garsinantys jaunosios kartos atlikėjai smuikininkė Julija Ivanovaitė ir pianistas Paulius Andersson pristatys naujausią koncertinę programą „Miražas“. Vakare, skirtame JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo 30-mečiui paminėti, skambės rinktiniai kūriniai, atskleidžiantys Lietuvos ir Amerikos kultūrines sąsajas.

Atlikėjai pristatys retai atliekamas lietuvių kilmės amerikiečių kompozitorių Philipo Glasso ir Davido Lango, iš Sovietų Sąjungos į Ameriką pasitraukusios kompozitorės Leros Auerbach ir lietuvių kompozitorių Stasio Vainiūno ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kompozicijas.

Rudenį LNDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje laukia susitikimas su žymiais Lenkijos menininkais – dainininke Joanna Vos ir pianistu Arturu Jaronu.

Renginių ciklą gruodžio 16-ąją Valdovų rūmuose karūnuos naujas Lietuvos muzikos grandų – saksofonininko Petro Vyšniausko ir pianistės Aleksandros Žvirblytės – audiovizualinis projektas „Dedikacija Vilniui“. Tai tikra fortepijono ir saksofono fantazijos fiesta, palydima Kornelijaus Jaroševičiaus vizualizacijų, sukurtų pagal P. Vyšniausko fotografijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt