Kultūra

2021.07.18 22:22

„Midsummer Vilnius“ žiūrovams – variacija likimo tema: vieni pirmųjų išvydo naujausią Anželikos Cholinos spektaklį

LRT.lt2021.07.18 22:22

20-ies metų sukaktį minintis Anželikos Cholinos šokio teatras (A|CH) festivalio „Midsummer Vilnius“ žiūrovams liepos 18-osios vakarą Valdovų rūmų kieme padovanojo šokio spektaklio premjerą „Pikų dama“, sukurtą rusų klasiko Aleksandro Puškino apsakymo motyvais.

Garsi choreografė, baletmeisterė ir šokio pedagogė Anželika Cholina, jubiliejaus proga pakalbinta LRT RADIJO laidos vedėjos Jutos Liutkevičiūtės, teigė nejaučianti nostalgijos praeičiai.

„Iš esmės niekada nežiūriu atgal. Pagalvojau: jei manęs paklaus, kiek spektaklių esu pastačiusi? Nežinau. Iš tikrųjų. Mano dabartis intensyvesnė ir įdomesnė – nėra reikalo dairytis atgal“, – LRT RADIJUI sakė choreografė.


„Pikų dama“ – paslaptingiausias ir mistiškiausias A. Puškino kūrinys, o frazė „trejukė, septynetas, tūzas“ girdėta net ir tiems, kurie nežino tragiškos Germano lemties.

Originalūs režisūriniai sprendimai ir kupina emocijų šokio kalba režisierės ir choreografės A. Cholinos spektaklio traktuotei suteikia dar daugiau dramatizmo ir įtampos.

Spektaklyje išradingai kuriami personažų likimai, o paties Germano istorija žiūrovui atsiskleidžia visai netikėtu rakursu – Pikų dama tampa ne tik lemtinga korta jo likime.

A. Cholina teigė, kad jai vienodai įdomu ir moterų, ir vyrų pasaulis, personažų variacijos likimo tema. Statydama „Pikų damą“ stengėsi nenutolti nuo kūrinio autoriaus.

„Pagrindinis personažas yra Germanas, tai jo istorija. Tačiau kaip ir kituose mano spektakliuose, šiame nėra antraplanių vaidmenų. Nes gyvenime taip nebūna – visi esame vienodai svarbūs. Kitaip neliktų dramatizmo“, – „Kultūros savaitėje“ tikino baletmeisterė.

Spektaklis skiriamas baleto solistės Beatos Molytės kūrybinės veiklos 20-mečiui. „Beata – ištikimas mano kareivis. Atradau ją nuo vaikystės, mano teatre ji pradėjo šokti būdama dešimties. Mūsų keliai vis susikerta, o pastaruoju metu Lietuvoje – nebeišsiskiriame. Tokia asmenybė ir toks šokiui sutvertas kūnas gimsta tik kartą per šimtmetį“, – sako A. Cholina.

Nuo 2007-ųjų A. Cholina bendradarbiauja su Maskvos valstybiniu akademiniu Jevgenijaus Vachtangovo teatru, jame sukurti šokio spektakliai „Moterų krantas“, „Ana Karenina“, „Otelas“, „Vyrai ir moterys“, taip pat choreografija režisieriaus Rimo Tumino spektakliams „Eugenijus Oneginas“, „Minetis“, „Edipas karalius“.

Po 10 metų darbo Rusijoje A. Cholina kartu su R. Tuminu buvo pakviesta į Maskvos Didįjį teatrą, ten pastatė dvi operas. Bendradarbiavimas tęsiamas, dabar choreografė rengiasi baleto „Idiotas“ pastatymui.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.