Kultūra

2021.07.14 23:05

Mirė muzikė, Lietuvos pianistė Laima Stasiulionytė-Kanopkienė

LRT.lt2021.07.14 23:05

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Alumnų draugija praneša, kad 2021 m. liepos 13 d., eidama 81-sius metus, mirė muzikė, Lietuvos pianistė-akompaniatorė Laima Stasiulionytė-Kanopkienė.

Velionė 1962-1972 metais dirbo tuomečiame Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute (dabar VDU Švietimo akademija), Instrumentinės muzikos katedroje. Ji tuo laikotarpiu daug koncertavo su VVPI studentais – dainininkais Vidu Baku, Antanu Kiveriu, Jonu Simaškevičiumi ir kitais maestro V. Indrikonio dainavimo klasės studentais.

Dėl L. Stasiulionytės-Kanopkienės buvo surengti koncertai Valstybinėje filharmonijoje, Lietuvos televizijoje, Vilniaus konservatorijoje, Šiaulių, Ukmergės, Marijampolės kultūros namuose, rajonų ir miestų vidurinėse mokyklose. L. Stasiulionytė-Kanopkienė kartu su V. Bačkumi, N. Stradomskiene, I. Galkauskiene, Z. Paškevič, N. Zdaniene ir kt. buvo viena iš pirmųjų fortepijono dėstytojų, 1967 m. naujai įkurtoje Naujininkuose 3-sios muzikos mokykloje (dabar Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla).

„Šviesus amžina atilsį velionės L. Stasiulionytės-Kanopkienės atminimas ilgam išliks kolegų ir ją pažinojusių atmintyje. LEU Alumnų draugija dėl netekties reiškia gilią užuojautą dukrai muzikei Mintarei, kitiems šeimos nariams ir artimiesiems“, – rašoma pranešime.

Atsisveikinimas su velionės palaikais urnoje – liepos 15 d. (ketvirtadienį) nuo 16 val. Antakalnio laidojimo paslaugų centre Paco g. 4 (už Šv. Petro ir Povilo bažnyčios).

Laidotuvės – liepos 16 d. (penktadienį), urna su velionės palaikais išlydima į Sudervės kapines (Ąžuolyno g. 24) 13 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt