Kultūra

2021.07.13 22:32

Po 17 mėnesių pertraukos Cholinos premjera – žada teatro stebuklą

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.07.13 22:32

20 metų sukaktį minintis Anželikos Cholinos šokio teatras pristato premjerą pagal Aleksandro Puškino apysaką „Pikų dama“. Režisierė ir choreografė Anželika Cholina sako norėjusi, kad žiūrovai po ilgų pandemijos mėnesių vėl prisiliestų prie teatro stebuklo.

Po septyniolikos mėnesių ACH šokio teatras grįžta į sceną. Režisierė ir choreografė Anželika Cholina sako, pasiilgusi žiūrovų, teatro, tad spektaklis „Pikų dama“ yra ypatingas, pilnas mistikos, persivertimų ir paslapties. Visi personažai – savaip nelaimingi.

Premjera skiriama teatro 20-mečiui ir balerinos Beatos Molytės kūrybinės veiklos 20-mečiui. Ji šiame spektaklyje – grafienė. Spektaklyje – tik septyni atlikėjai, kai kurių jų pavardžių Anželika Cholina neišduoda, nes nori, kad į teatrą atėjęs žmogus vėl prisiliestų prie stebuklo.

Panorama. Lėtėja skiepijimo tempai, vėl daugėja užsikrėtusiųjų

„Aš mėgstu, kai teatre žmogus, žiūrovas jaudinasi. Man svarbu, kad mano spektakliai paliestų ir ne paviršutiniškai, o aš pastatyčiau taip, kad būtų svarbūs visi personažų likimai scenoje. O „Pikų damoje“ yra labai daug dramatizmo, tragizmo, tai yra blogai pasibaigianti istorija“, – pasakoja režisierė ir choreografė A. Cholina.

Aleksandro Puškino „Pikų dama“ išleista 1834 metais. „Aistra lošti yra pati stipriausia iš aistrų“, yra sakęs rašytojas, pats mėgęs kortas. Trijų kortų paslaptį siekiančio sužinoti Germano vaidmenį atliekantis Jonas Laucius sako, jog nors kūrinys rašytas prieš beveik du šimtmečius, aistros ir silpnybės – pažįstamos.

„Labai intensyvus tiek fiziškai, tiek emociškai šitas vaidmuo, reikalaujantis daug visokių jėgų ir susikaupimo, daug pergalvojimo. Reikia ne tik įsijausti, bet ir pajausti. Tai ne pats lengviausias vaidmuo, bet tikiu, kad laikui bėgant labiau pajausiu vaidmenį ir tai taps džiaugsmu būti scenoje“, – patirtimi dalijasi aktorius.

Prie „Pikų damos“ A. Cholina grįžta antrą kartą. Ji kūrė choreografiją 2018 metų Rimo Tumino pastatymui Maskvos Didžiajame teatre. Režisierė Lietuvoje šįmet planuoja dar dvi premjeras. Operos ir baleto teatre – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Jūrą“ o Kauno muzikiniame teatre – Giuseppe Verdi „Traviatą“.

„Pikų damos“ premjera šią vasarą Vilniuje, Palangoje ir Šiauliuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt