Kultūra

2016.08.05 19:34

„Skalvijoje“ prasidėjo 53-asis sezonas

LRT.lt 2016.08.05 19:34

Po vasaros atostogų sugrįžęs „Skalvijos“ kino centras ketvirtadienį žiūrovus pasitiko atsinaujinęs. Rekonstruotoje salėje įrengtos naujos pakylos su daugiau sėdimų vietų – 121 vietoj turėtų 88.

Naująjį – jau 53-ąjį sezoną – „Skalvija“ pradėjo dokumentiniu filmu „Cinema, mon Amour“ (rež. Alexandru Belcas, Rumunija, 2015). Kaip teigė „Skalvijos“ kino centro programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė, tai filmas, kuriame ne vienas žiūrovas turėjo atpažinti ir „Skalvijos“ kasdienybę.

Išskirtiniu „Cinema, mon Amour“ seansu „Skalvijos“ kino centras pakvietė žiūrovus į artėjantį Tarptautinį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį. Šis filmas įtrauktas į specialiąją festivalio programą „Kinas – mano meilė“ filmų. Jos pasakojimai atskleis dažnai nematomą kino teatrų ir jų darbuotojų gyvenimo pusę.

Vilniuje festivalis viešės rugsėjo 22 d. – spalio 2 d., Kaune ir Klaipėdoje – spalio 7–9 d.

Rugpjūčio 4 d. vakarą „Skalvijos“ atidaryta ir dizainerio Mariaus Žalneravičiaus plakatų paroda „Cinema, mon Amour“. Didžioji jų dalis skirta „Skalvijos“ rengiamo Kino klasikos vakarų ciklo filmams.

Sezono naujovė – žiūrovų, neapsisprendžiančių, kurį filmą rinktis, konsultacijos. Trečiadieniais nuo 17 iki 18 val. juos „Skalvijoje“ konsultuos kino teatro darbuotojai. Bus galima ne tik pasitarti, bet ir daugiau sužinoti apie vieną ar kitą kino autorių, filmo sukūrimo kontekstą, teigiama pranešime spaudai.

„Mūsų žiūrovai labai smalsūs. Jie vis dažniau teiraujasi rekomendacijų iš mūsų kasininkių. Netikėtai užsimezgus pokalbiui prie kasos labai noriai įsiklauso į mūsų asmeninius siūlymus. Norisi vystyti ir gilinti šį ryšį su žiūrovu, patenkinti jo smalsumą ir skatinti tolesnį domėjimąsi mūsų repertuaru“, – sakė „Skalvijos“ kino centro direktorė Vilma Levickaitė.

Tęsiant Kino klasikos vakarų ciklą, dar šį rudenį kino ekrane bus parodytas Michelangelo Antonioni „Zabriskie Point“ (1970), Claude‘o Leloucho filmas „Vyras ir moteris“ (Un homme et une femme, 1966), kultinis Stanley Donan ir Gene Kelly miuziklas „Dainuojantys lietuje“ (Singin‘ in the rain, 1952).

Dar šį savaitgalį bus pradėta rodyti portugalų režisieriaus Miguelio Gomeso trilogija pagal garsųjį arabų pasakų rinkinį „Tūkstantis ir viena naktis: Neramioji, Apleistoji, Pakerėtoji“. Nuo rugpjūčio 16 d. – Aleksandro Sokurovo naujausias filmas „Frankofonija“ (rugpjūčio 15 d. režisieriaus gerbėjai galės pamatyti dokumentinį jo portretą „Sokurovo balsas“), nuo 26 d. – Kanų kino festivalio favoritės Maren Ade komedija „Tonis Erdmanas“.

Visą rugpjūtį bilietai į filmus „Skalvijoje“ bus parduodami be vietų, todėl kiekvienas galės išbandyti kelis žiūros taškus ir išsirinkti tinkamiausią vietą salėje.