Kultūra

2016.08.04 12:12

M. Gražinytės-Tylos nuo rudens laukia naujas iššūkis

Greitai trisdešimtąjį gimtadienį švęsianti lietuvė Mirga Gražinytė-Tyla jau ne pirmą kartą diriguoja Los Angelo filharmonijos orkestrui ir chorui didžiausiame amfiteatre Jungtinėse Amerikos Valstijose „Hollywood Bowl“.  M. Gražinytę-Tylą jau spėjo pamėgti Los Angelo publika ir gerais žodžiais liaupsina vietiniai muzikos kritikai, tačiau ji pati to nesureikšmina.

„Tokia galimybė yra didžiulė dovana. [...] Už kiekvieną akimirką [reikia] dėkot, kuri čia duota“, – džiaugiasi dirigentė. 

M. Gražinytė-Tyla gimė Vilniuje muzikų šeimoje: jos tėvas Romualdas Gražinis — kamerinio choro „Aidija“ dirigentas ir vadovas, motina Sigutė Gražinienė – pianistė ir dainininkė. Mirga užaugo apsupta muzikos, tėvai buvo pirmieji jos mokytojai.

1996-aisiais ji tapo „Dainų dainelės“ laureate, baigusi mokslus Lietuvoje vėliau tęsti studijų išvyko į Austriją. O nuo šio rudens jos laukia naujas iššūkis — įvairiems pasaulio orkestrams diriguojanti lietuvė imsis vadovavauti Birmingamo simfoniniam orkestrui Didžiojoje Britanijoje.

Daugiau apie garsią dirigentę – reportaže.