Naujienų srautas

Kultūra2016.08.04 09:51

G. Morkūnas – autorius, kuris gerbė vaikus

LRT.lt 2016.08.04 09:51

Rugpjūčio 4 diena vaikų literatūroje reikalauja dėmesio. Ketvirtadienį minimos fiziko, eseisto ir vaikų knygų rašytojo Gendručio Morkūno gimimo metinės.

Šiais metais pakartotinai išleista jo knyga „Grįžimo istorijos“ – vienintelė vaikų literatūros knyga, patekusi į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto paskelbtą meniškiausių 2007 metų knygų dvyliktuką. Taip pat ji išrinkta geriausia tų pačių metų knyga vaikams ir paaugliams, o G. Morkūnas įrašytas į IBBY Garbės sąrašą už nuopelnus vaikų literatūrai.

Šį pasakojimą, kaip ir kitus G. Morkūno kūrinius, su malonumu skaito ir suaugusieji, knygų gurmanai, širdį šildančių istorijų ir gero humoro mėgėjai, rašoma pranešime spaudai.

Autorius vaikus ne tik mylėjo, bet ir gerbė. Ir tai padėjo išvengti gražbyliavimo, mažybinių žodžių, banalių siužetų.

G. Morkūnas irgi buvo skaitantis vaikas, nors gyveno kaime, kur visų pirma turi atlikti būtinus ūkio darbus, o tik tada klaidžioti literatūros laukais. Autorius yra sakęs, kad tik lyjant galėdavo skaityti kiek norėdamas. Net paskutinėmis gyvenimo dienomis žmonai prisakė, kad laidotuvėse nebūtų gėlių, geriau atėję atneštų knygų, kurias bus galima atiduoti tiems, kam jų trūksta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi