Kultūra

2016.08.04 07:41

Pasiūlyti projektai Lietuvos paviljonui EXPO 2017

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.08.04 07:41

Vilniuje pristatyti Lietuvos paviljono projektai, skirti kitų metų pasaulinei parodai, kuri vyks Kazachstane, Astanoje. Geriausias projektas paaiškės rugsėjo pradžioje, tačiau jau per pristatymą išaiškėjo specialistams labiausiai patikę pasiūlymai.

Vilniuje, Architektų sąjungoje pristatyti devyni projektai, skirti pasaulinei EXPO parodai. Kitąmet Kazachstane, Astanoje, dalyvaus apie 100 šalių ir dar kelios dešimtys pasaulinių organizacijų.

Parodos tema – ateities energetika. Lietuva turės daugiau nei pusės tūkstančio kvadratinių metrų ploto paviljoną. Jame bus ekspozicinės erdvės, kavinė, konferencijų salė, administracinės patalpos. Organizatorė Aplinkos ministerija šį kartą kaip vieną iš konkurso sąlygų nurodė ir galimybę pasibaigus parodai perkelti paviljono ekspoziciją į kitą erdvę.

Į pirmą aptarimą susirinkę specialistai išskyrė kelis ryškiausius projektus.

„Mano dėmesį patraukė du projektai – vienas, kuris pristato Lietuvą kaip lazerių valstybę, o kitas, kuris vadinasi „Energoskopas“ ir jungia gamtą su ateities technologijomis ir ateities energijos panaudojimo galimybėmis“, – pasakoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto prodekanas Justas Nugaras.

Meno mugės „ARTVilnius“ vadovei Dianai Stomienei įsiminė projektas, kur naudojamas kankorėžio motyvas.

Nugalėtojai paaiškės rugsėjo pradžioje. Projektinius pasiūlymus vertins komisija, sudaryta iš žinomų architektų, energetikų, parodų organizavimo specialistų. Lietuva dalyvavimui pasaulinėje parodoje, kuri Astanoje vyks tris vasaros mėnesius, yra numačiusi du milijonus eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.