Kultūra

2021.07.06 20:00

Katedros aikštėje skambėjo miuziklo „Lituanica“ ištraukos ir „Tautiška giesmė“

LRT.lt2021.07.06 20:00

Liepos 6-ąją Katedros aikštėje vyko pilietinės akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ tiesioginė transliacija-koncertas „Tautiškos giesmės pakylėti“. Buvo rodomos miuziklo „Lituanica“ ištraukos, skambėjo gražiausios jo arijos apie Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žygdarbį. O lygiai 21 valandą tradiciškai per visą pasaulį nuskambėjo „Tautiška giesmė“.

Renginio režisierius Mantas Verbiejus teigia, kad pakylėjimas, pabudimas, skrydis ir yra svarbiausi Valstybės dienos koncerto motyvai.

„Siunčiame žinią, kad „Tautiška giesmė“ gali pakelti mūsų sielas virš kasdienių rūpesčių, problemų, rutinos. Valstybės dieną norisi pakviesti visus susiburti ir patirti tą pakylėjimą“, – sako M. Verbiejus.

Lietuva švenčia Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, jos akcentu tradiciškai tampa valstybės himno giedojimas.

Koncertas prasideda kompozitoriaus Gedimino Rimkaus-Rimkevičiaus simfoninės siuitos „Dainava“ kūriniu „Beauštanti aušrelė“ ir choreografiniu šokiu.

Rodomi miuziklo „Lituanica“ (kompozitoriai Gintautas Venislovas ir Martynas Bialobžeskis) fragmentai, pasakojantys skrydžio per Atlantą istoriją.

Scenoje pasirodo Vaidotas Baumila, Monika Pundziūtė-Monique, Jokūbas Bareikis, Tomas Žaibus, Larisa Kalpokaitė, Vaidotas Martinaitis, Lina Rastokaitė-Siaurusaitienė, Darius Auželis, Egidijus Bavikinas, Miglė Pivoriūnaitė, Donatas Bakėjus, šokėjai.

Priminti S. Dariaus ir S. Girėno – tautos vizionierių – testamento žodžiai, kuriuos jie ištarė 1933 metais prieš pakildami į kelionę.

Šiemet Valstybės dieną „Tautiška giesmė“ bus giedama jau 13 kartą, šįsyk – su miuziklo „Lituanica“ atlikėjais ir Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, kuris bus įsikūręs Valdovų rūmų kieme.

Paklausykite, kaip buvo giedama „Tautiška giesmė“:

„Vardan tos Lietuvos vienybė težydi“: Vilniuje ir visame pasaulyje nuskambėjo „Tautiška giesmė“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt