Kultūra

2021.07.03 21:27

Nuotraukų galerijoje – „Muziejų naktis“: garsiniai pasakojimai ir prožektoriaus atskleistos paslaptys

LRT.lt2021.07.03 21:27

Kaip ir kasmet, šiemet renginio „Muziejų naktis“ organizatoriai pakvietė veikiančias ekspozicijas aplankyti ne įprastu metu, bet vėlyvą vakarą ar net naktį. Iki pat vidurnakčio buvo galima ne tik apžiūrėti parodas, bet ir pasiklausyti DJ`ų garsinių pasakojimų ar tamsoje pažinti pirmykščio žmogaus gyvenimą.

Akcija „Muziejų naktis“ – tradicinė, nuo 2005 m. Tarptautinės muziejų dienos proga (pažymima gegužės 18 d.) vykstanti akcija. Šiemet ji dėl karantino buvo nukelta ir vyksta liepos 3 dieną.

Daugiau nei 30 Lietuvos muziejų ketino jungtis prie tarptautinės iniciatyvos. Tarp jų – Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos memorialinis muziejus Mažeikių rajone, Viekšnių vaistinės muziejus Mažeikių rajone, Lietuvos švietimo istorijos muziejus Kaune ir kiti.

Daug ekspozicijų ir renginių pasiūlė Lietuvos nacionalinis muziejus ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje „Istorijų namai“ galima aplankyti parodas „Ką slepia sarkofagas?“ ir „Darbai ir gyvenimai“. „Istorijų namų“ kiemelyje DJ`ai pakvietė leistis į garsinį pasakojimą. Už DJ pulto – Žygimantas Kudirka, Audrius Pocius ir Pilypas Misiukevičius.

„Senasis arsenalas“ pakvietė į ekskursiją „Tamsoje su prožektoriumi: archeologinių radinių paslaptys“. Istorinėje kelionėje lydi archeologė, su kuria lankytojai susipažįsta su medžiotojų-rankiotojų ir baltų laikus menančią ekspozicija. Susipažįstama ne tik susipažinti su kasdieniu žmonių gyvenimu, menu bei tikėjimu, bet ir – liesdami eksponatų kopijas – raginama įsijausti į pirmykščio žmogaus gyvenimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt