Naujienų srautas

Kultūra2016.08.02 11:44

„Hibridiniai peizažai“ Nidoje – net tik apie idilišką gamtą ir ramybę

Nidoje eksponuojama Lietuvos ir užsienio menininkų paroda „Hibridiniai peizažai“. Tai – paroda, vaizduojanti Nidos veidą, kuris neapsiriboja tik idiliška gamta, tvyrančia ramybe ir užsienio turistų srautais. 

Parodos autoriai – Lietuvos ir užsienio šalių menininkai, reziduojantys Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje. Pasak parodos rengėjų, svarbi ne tik pati Nida, bet ir joje susiduriančios ir globaliu mastu veikiančios idėjos, tokios kaip visuotinis atšilimas, kylantis jūros lygis, skęstančios salos, geopolitinė įtampa, vis labiau įsigalinčios technologijos.

Vienas iš rezidencijos ir parodos siekių – permąstyti lokalų meną, stengiantis išvengti stereotipų apie Nidą ir Neringą, sukurti ir vietos, ir globalius peizažus vaizduojančius kūrinius.

„Aišku, Nida yra kultūrinis peizažas, nes visos kopos yra suformuotos XIX amžiaus miškininkystės ir kitų technologijų. Taip pat aplink Nidą vyksta visokių politinių judesių, pavyzdžiui, už kelių kilometrų yra Rusijos siena, stipriai saugoma Europos Sąjungos, visai netoli teka „Nord Stream“ dujotiekis, jungiantis Rusiją ir Vokietiją ir nuvedantis stiprią energijos dozę bei visą laiką cirkuliuojantis. Menininkai stengiasi pažiūrėti į tuos Nidos peizažus skirtingais būdais“, – pasakoja parodos kuratorius Vytautas Michelkevičius.

Daugiau apie parodą – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi