Kultūra

2021.06.30 10:46

Lietuvos vardas ir muzika pirmą kartą skambės Romos filharmonijos vasaros koncertų sezone

LRT.lt2021.06.30 10:46

Per 12-ą tarptautinio muzikos festivalio „Le strade d`Europa“ gyvavimo metų išplėtoti ryšiai, leidžia drąsiai teigti, jog tai – profesionaliausias tradicinis Italijos lietuvių rengiamas muzikinis projektas Italijoje, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Birželio 30–liepos 10 d. įvyks net aštuoni koncertai, kuriuose ARS Lituanica Trio ir Duo – Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė) ir Tadas Motiečius (akordeonas) atliks keturias skirtingas programas, kurių metu Italijos bendruomenei bus pristatomi Lietuvos ar lietuvių kilmės kompozitoriai.

Lietuvos vardas ir muzika pirmą kartą skambės Romos filharmonijos vasaros koncertų sezone –liepos 1 d. ARS Lituanica Trio užbaigs Romos filharmonijos vasaros koncertų ciklą „I Giardini della filarmonica „Musica da amare“. Koncerto metu ansamblis atliks programą „Svetimi namai“, kurioje skambės litvakų kompozitorių muzika, derinama su Matvejaus Vaisbergo tapybos darbais.

XII Tarptautinis muzikos festivalis „Le strade d`Europa“, bendradarbiaudamas su Italijos lietuvių bendruomenėmis, siekia praplėsti festivalio geografiją ir skatinti Lietuvos kultūros sklaidą Italijoje. Aštuonių koncertų cikle Lietuvos atlikėjai pasirodys Teramo, Romos, Parmos, Paduvos, Palermo, Busca ir Albos miestuose. Švenčiant ir svarbias Lietuvai datas siekiama Italijos lietuvių bendruomenės narius ir Italijos Respublikos piliečius visapusiškai supažindinti su lietuvių kilmės kompozitoriais, tokiais kaip Anatolijus Šenderovas, Aaronas Coplandas, George`as Gershwinas, įvairiais laikotarpiais augusiais, gyvenusiais ar kilusiais iš Lietuvos.

Festivalis „Le strade d`Europa“ Italijos bendruomenei jau yra pristatęs daugelį jaunosios kartos atlikėjų, prestižinių tarptautinių konkursų laureatų ir kūrėjų. Per pastaruosius metus festivalio koncertuose Italijoje pasirodė šie tarptautinį pripažinimą pelnę lietuvių atlikėjai: Čiurlionio kvartetas, Robertas Lozinskis, Žilvinas Brazauskas, Vera Talerko, Gintaras Januševičius, Gleb Pyšniak ir kt.

Praplėtus bendradarbiavimo ryšius su profesionaliomis koncertinėmis įstaigomis Lietuvoje ir Italijoje, tokiomis, kaip Lietuvos nacionalinė filharmonija, Akvilės miesto pagrindinė koncertų įstaiga „B. Barattelli“, Romos „Accademia Filarmonica Romana“, Teramo miesto koncertų įstaiga „Primo Riccitelli“, Alba Music Festival, Sicilijos, Veneto ir Abrucų regionų garbės konsulais, festivalio matomumas išaugo ir vykdant profesionalią kultūros sklaidą užsienyje, leido sukurti stabilią koncertinę platformą lietuvių atlikėjams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt