Kultūra

2021.06.30 10:12

Konflikto atomazga: diskusija Kaune apie LGBT+ bendruomenę įvyks

transliuos LRT.lt portalas
Austėja Mikuckytė-Mateikienė, LRT.lt2021.06.30 10:12

Antradienį vakare projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ patvirtino atnaujintą bendrakūrystės festivalio „Per_kūnija“ programą. Sulaukus savivaldybės leidimo šio festivalio renginiams paaiškėjo, kad diskusija apie LGBT+ bendruomenę įvyks.

Liepos 3 dieną 13.30–14.30 val. Vienybės aikštėje įvyks diskusija „Su laiku. Ar jaunimui pavyks sukurti LGBT+ draugišką kultūrą?“. Diskusiją moderuoja Denisas Kolomyckis.

„Labai džiaugiuosi, kad „Kaunas 2022“ išsaugojo savo vertybinį stuburą, didžiuojuosi vadove Virginija Vitkiene. Tačiau Kauno savivaldybės veiksmai išlieka kvestionuotini, nes vis dar yra tokių gandų, kad savivaldybė atsirenka, ką finansuoti, autokratiškai atsirenka“, – LRT.lt kalbėjo renginio moderatorius D. Kolomyckis.

LRT.lt primena, kad praėjusį trečiadienį menininkas D. Kolomyckis feisbuke skelbė, kad atšaukta „Kaunas 2022“ programos diskusija apie kultūros, meno ir LGBTQ+ bendruomenės santykį. Priežastis – tam leidimo nedavė Kauno miesto savivaldybė.

Tada Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė teigė, kad Kauno miesto savivaldybė, išduodama leidimą renginiams, vertina išimtinai tik techninius parametrus, tačiau į programos ar scenarijaus detales nesikiša.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto ambasadoriai, nesutinkantys su nepagarbiu požiūriu į LGBT+ bendruomenę, vienas po kito atsisakė ambasadoriaus vardo. Penktadienį feisbuke apie pasitraukimą paskelbė vienas projekto ambasadorių – garsus režisierius Arūnas Matelis. Prie šio protesto prisidėjo Giedrius Širka, Kaune sukurtos grupės „Golden Parazyth“ atlikėjas.

„Žiūriu į su Kaunas 2022 vėliava vyksiančio diskusijų festivalio „Per_kūnija“ programą ir nesuvokiu, kur problema, kai tarp kokių 9 temų viena iš diskusijų vyks LGBT+ ir kultūros tema. Reputaciją sukurti yra labai sunku, prarasti – labai lengva“, – pirmadienį savo feisbuko įraše teigė kultūros ministras Simonas Kairys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.