Naujienų srautas

Kultūra2016.07.31 18:21

Sugrįžta „Misija Sibiras`16“ ekspedicijos dalyviai

ELTA 2016.07.31 18:21

Pirmadienio rytą po dviejų savaičių ekspedicijos Igarkoje sugrįžta „Misija Sibiras`16“ komanda.

Ekspedicijos dalyviai Sibire tvarkė išlikusias lietuviškas kapavietes, kurios yra reikšmingas istorinis šaltinis, liudijantis apie mūsų tautos patirtą prievartą, kančią ir aukas.

Į ekspediciją buvo išvykę 16 jaunuolių. Jie lankėsi vienoje šiauriausių lietuvių tremties vietų – už poliarinio rato prie Jenisiejaus esančioje Igarkoje, į kurią vien 1948 m. buvo ištremta apie 8 tūkst. lietuvių. Igarkoje yra išlikusios trys lietuvių kapinės – vienos didžiausių Rusijos teritorijoje. Vienoje jų esama net apie tūkstantį kapaviečių, daugelis paženklintos lietuviškais kryžiais.

Į Lietuvą grįžusius projekto „Misija Sibiras“ dalyvius prezidentūroje pirmadienio rytą priims prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė „Misijos Sibiras“ dalyviams buvo perdavusi laiškus, skirtus ekspedicijoje sutiktiems Sibiro lietuviams, jų bendruomenėms.

„Mus visus vienija mūsų tėvų ir protėvių žemė – Lietuva. Mes visi kartu atmintyje ir širdyje saugome tautos istoriją, paženklintą dideliais išmėginimais, nulėmusiais daugelio žmonių, taip pat ir Jūsų, gyvenimus“, – rašyta prezidentės laiške.

„Misija Sibiras“ dalyviai sugrįžę iš kelionės turės atlikti ne mažiau svarbią misiją – dalytis įspūdžiais ir patirtimi su jaunais žmonėmis, taip prisidedant prie naujos kartos pilietiškumo ir brandos ugdymo, geresnio Lietuvos istorijos suvokimo, platesnio akiračio.

Projektui „Misija Sibiras“ pernai sukako 10 metų. Norinčiųjų dalyvauti ekspedicijoje kasmet daugėja. Šiemet misijos komanda buvo atrinkta iš daugiau nei 800 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi