Kultūra

2021.06.29 23:31

Kas gali nutikti einant pirkti pieno Šeškinėje? Šokėjai kviečia į neįprastą ekskursiją

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.29 23:31

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda „Naujasis Baltijos šokis“, įprastai pavasarį vykstantis festivalis, šįkart vyks visą liepą. Daugiau pasirodymų atvirose miesto erdvėse nei galerijose, spektakliai bus rodomi ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose.

Ketvirtadienį „Naująjį Baltijos šokį“ pradės Lietuvos šokėjai, trupės „Be kompanijos“ šokio ekskursijos „Einu pirkti pieno“ premjera. Šiuolaikinio šokio kūrėjos Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė ėmėsi tyrinėti Vilniaus Šeškinės rajoną, bandė jį suprasti ir prisijaukinti. Ir sukūrė darbą, kurį vadina kasdienybės pasaka apie Šeškinę.

„Gimė idėja, norėjome daryti darbą ne teatre, ne meninėje erdvėje, norėjom keliauti iš centro, kur didžiulė kultūrinė koncentracija, norėjome gyvenamojo rajono. Kai atsirinkome atlikėjų komandą, viena iš jų Giedrė Jankauskienė, ji gimusi ir gyvenusi Šeškinėje 30 metų, tai buvo tiesiog labai graži sąsaja, supratome, kad reikia žmogaus, kuris labai gerai pažinotų rajoną“, – sako choreografė.

„Naujasis Baltijos šokis“ visą liepą kvies patirti šokį neįprastose erdvėse

Be choreografių G. Grinevičiūtės ir A. Lisičkinaitės šokio ekskursijoje „Einu pirkti pieno“ dalyvauja aktorius Paulius Markevičius, šokėjai Giedrė Jankauskienė, Mantas Stabačinskas. Kas gali nutikti einant pirkti pieno Šeškinėje – autoriai kviečia į pirmąjį pasirodymą ketvirtadienį, liepos 1-ąją, šokio ekskursijos pradžia Šeškinės Čiobiškio gatvėje.

„Ką mes darėm, tai tas pats, ką darys žiūrovai, mes vaikščiojom po Šeškinę. Ir kai mes vaikščiojom, mes supratom, kad kai tu atsiduri tau svetimame rajone, <...> tam, kad tu paaiškintum ir save kažkaip adaptuotum, tu susikuri savo savotišką pasakojimą. Taip atsirado Pauliaus personažas, kurį mes vadinam hipsteriu, kuris atsikrausto į Šeškinę“, – pasakoja dramaturgė Sigita Ivaškaitė.

Festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ iš viso pasirodys devynios Lietuvos kūrėjų ir šešios trupės iš užsienio.

„Pristatome dvi mėnesines erdves, kur bus didžiausia programa, tai Nacionalinė galerija, kur visi pasirodymai vyksta viduje, ir MO muziejų, kur bandysim įveiklinti visas jų turimas viešąsias erdves, terasą, kiemą, sodą.

Šių metų festivalis yra toks, kokio mes paprastomis ir geromis sąlygomis niekada negalėtume sukurti. Turime labai gražų santykį tarp šiuolaikinio meno ir scenos meno, turime gerą santykį tarp šokio ir netradicinių erdvių“, – sako „Naujojo Baltijos šokio“ vadovė Gintarė Masteikaitė.

Festivalis vyks ne tik Vilniuje, bet ir Molėtuose, Anykščiuose, Šiauliuose, Žagarėje, Plungėje, Garliavoje, Prienuose. Prasidėjęs ketvirtadienį festivalis truks iki liepos pabaigos. Per uždarymą bus parodytas Belgijoje kuriančios Vilmos Pitrinaitės spektaklis „Tai ne tavo sapnas“ – iki šiol buvęs virtualus, pirmą kartą bus vaidinamas gyvai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt