Kultūra

2016.07.30 11:18

Menininkai neįgaliuosius mokė keramikos paslapčių

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.30 11:18

Keli Dailininkų sąjungos galerijos menininkai vasarą paskyrė darbui su neįgaliaisiais. Keramikai su Pabradės socialinių globos namų auklėtiniais kūrė darbus raku technika, t. y., senu japonų molio apdorojimo būdu.

Idėja kilo nuo to, kad Dailininkų sąjunga įsigijo molio degimo krosnį, kurią galima lengvai pervežti iš vienos vietos į kitą, tad menininkai pirmiausia krosnį atvežė į Pabradės socialinius globos namus.

Keramikai Gvidas Raudonius ir Rimantas Inokaitis kūrė Pabradėje kartu su čia gyvenančiais sutrikusio intelekto globotiniais. Pasak menininkų, neįgalieji dažnai būna daug kruopštesni, atidesni detalėms, tačiau jiems trūksta žinių, kaip panaudoti savo sugebėjimus.

Specialia glazūra padengti lipdiniai buvo degami beveik tūkstančio laipsnių kaitros krosnyje. Vėliau darbelius auklėtiniai savo rankomis užpylė pjuvenomis ir laukė, kol atauš. Iš tolimųjų rytų atkeliavusia raku technika išdegtas molis oksidavosi, pakeitė spalvas.

Pabradės socialinės globos namuose gyvena per pusantro šimto neįgaliųjų. Į keramikos užsiėmimus iki šiol ateidavo tik kas dešimtas namų gyventojas.

Per dvi savaites trukusias kūrybos dirbtuves menininkai įtraukė daugiau iki šiol menu nesidomėjusių globotinių.

Globotiniai sako, kad darbelius parduoda labdaros mugėse. O už gautus pinigus perka saldumynų.

Gražiausi kartu su menininkais sukurti darbai rugpjūtį bus eksponuojami Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.