Kultūra

2016.07.29 09:41

Zalcburgo festivalis siūlo dvasios peno neramiais laikais

BNS2016.07.29 09:41

Zalcburgo festivalio organizatoriai tikisi, kad ketvirtadienį prasidėjusi klasikinės muzikos šventė suteiks lankytojams atokvėpį nuo „neramių laikų“ Europoje.

96-ojo festivalio, kuris truks iki rugpjūčio 31-osios, metu bus parodyta beveik 200 operos, dramos ir muzikos spektaklių.

Organizatoriai nori, kad renginys padėtų žmonėms trumpam negalvoti apie virtinę pastarojo meto džihadistų atakų kaimyninėje Vokietijoje ir Prancūzijoje.

„Šis festivalis užgimė kaip taikos projektas Pirmojo pasaulinio karo įkarštyje, kai padėtis buvo daug blogesnė nei šiandien. Kaip toks, jis turėtų suteikti dvasios peno neramiais laikais“, – sakė festivalio prezidentė Helga Rabl-Stadler.

Festivalyje, kuris vyks sustiprinto saugumo sąlygomis, tikimasi 200 tūkst. lankytojų, sakė ji.

Atidarymo ceremonijoje 17-ojo amžiaus teatre „Felsenreitschule“, kuris yra iškaltas Mionchsbergo kalne ir kuris figūruoja klasika tapusiame filme „Muzikos garsai“ (Sound of Music), dalyvavo įžymybės ir aukšto rango pareigūnai.

Oficialų atidarymą ketvirtadienio vakarą vainikavo operos „Angelas naikintojas“ pagal ispanų ir meksikiečių kino kūrėjo Luiso Bunuelio 1962 metų juodąją komediją pasaulinė premjera.

Šis darbas, kurį adaptavo 45 metų britų kompozitorius Thomas Adesas, yra siurrealistinis pasakojimas apie oficialią vakarienę, iš kurios svečiai, kaip pasirodo, negali išeiti.

Tarp kitų akcentų yra nauji operiniai Williamo Shakespeare'o „Audros“ (The Tempest) ir Samuelio Becketto „Lošimo pabaiga“ (Endgame, Fin de partie) pastatymai.