Kultūra

2016.07.28 17:21

Netrukus atgims Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia

LRT.lt2016.07.28 17:21

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia netrukus atgims – Palangos miesto savivaldybėje pasirašyta sutartis su UAB „Projektavimo ir restauravimo institutu“ dėl minėtų maldos namų tvarkybos darbų projekto parengimo, skelbia Palangos savivaldybė.

Kaip pranešama, sutartyje numatoma, jog tvarkybos darbai užtruks ne daugiau nei 5 mėnesius bei atvers kelią bažnyčios sutvarkymo darbams. 

Projektavimas bus vykdomas dviem etapais: pirmiausia bus parengti pastato tvarkybos darbų projektiniai pasiūlymai, kurie turės būti suderinti su Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriumi ir Palangos miesto savivaldybe. Pagal suderintus projektinius pasiūlymus bus nustatytos projektavimo sąlygos ir tvirtinama projektavimo užduotis.

Antruoju etapu bus parengtas pastato tvarkybos darbų projektas, pagal kurį bus gaunamas statybą leidžiantis dokumentas. Rengiant bažnyčios tvarkybos darbų projektą bus ne tik patikslintos pastato vertingosios savybės, bet ir numatytas apsaugos techninių priemonių įrengimas (priešgaisrinė apsaugos sistema, žaibosauga, apsauginė signalizacija).

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia yra valstybės saugomas, regioninės reikšmės kultūros paveldo objektas, o Būtingės evangelikų liuteronų parapija, įsikūrusi ties pasieniu su Latvija, turi senas istorines ištakas.

Parapijos istorija siekia daugiau nei 450 metų ir, vadovaujantis istoriniais šaltiniais, yra viena iš keturių seniausiai veikiančių Lietuvoje.

„Palangos, Šventosios bei Būtingės bendruomenei itin svarbu puoselėti pajūrio kultūros paveldą, todėl iš karto, kai tik turėsime parengtą Būtingės bažnyčios tvarkybos darbų projektą, savivaldybė teiks paraišką Kultūros paveldo departamentui dėl tolimesnių darbų finansavimo ir imsis tvarkyti bažnyčią“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.