Kultūra

2021.06.25 10:20

„Bohemos“ didybę mėgins sutalpinti Valdovų rūmų kieme: nauji solistai – nauja interpretacija

LRT TV naujienų tarnyba, Monika Petrulienė, LRT.lt2021.06.25 10:20

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) pradeda vasaros festivalių tradiciją Valdovų rūmų muziejaus kieme. Pernai pristatę koncertinį Amilcare Ponchielli operos „Lietuviai“ pastatymą, šiemet po atviru dangumi įsikūrė ilgesniam laikui – nuo birželio 25 iki liepos 6-osios bus parodyti trys pastatymai.

Valdovų rūmų muziejaus kieme montuojama didžiausia scena palapinė. Pirmu festivalio pastatymu pasirinkta Giacomo Puccini opera „Bohema“. Ta, kurią prieš 15 metų pirmą kartą publikai pristatė režisierė Dalia Ibelhauptaitė Kongresų rūmuose.

Išsamiau – reportaže:

Žinios. Šiandien bus skelbiamas bausmės nuosprendis už George`o Floydo nužudymą nuteistam policininkui

„Kongresų rūmų scena, pasirodo, viena plačiausių Lietuvoje. Ji bent 4–5 metrais platesnė už Operos ir baleto teatro sceną. Tad tas pritaikymas tam tikru požiūriu yra keblus, bet visada randame techninių sprendimų“, – teigia režisierius Gediminas Šeduikis.

Pasak jo, birželio 25-ąją po atviru dangumi žiūrovai išvys tas pačias dekoracijas, tačiau nauja solistų sudėtis spektakliui suteiks savo interpretaciją.

Idėją Valdovų rūmų kieme rodyti gražiausius klasikos pastatymus inicijavo LNOBT. „Tai yra istorinė vieta, joje iš esmės netgi buvo parodomos pirmosios operos. Tad istoriškai irgi galime sakyti, kad buvusi tokia tradicija“, – sako dirigentas Ričardas Šumila.

Iki liepos 6-osios operos ir baleto festivalyje bus rodoma opera „Bohema“, pirmomis liepos dienomis teatras kviečia į baleto vakarą – Krzysztofo Pastoro „Bolero“ ir premjerą „Pakita“. Adolfo Minkaus baletą vėliau planuojama vežti į regionus, minint artėjantį Lietuvos baleto 100-metį.

Festivalį liepos 6-ąją baigs A. Ponchielli opera „Lietuviai“, tiesa, koncertinis jos variantas. Operos ir baleto teatras teigia, kad per pandemiją neturėjo galimybių parengti operos kaip spektaklio, bet tikisi tai padaryti ateityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.