Kultūra

2021.06.24 23:35

„Dansema“ pristato spektaklį vyresniems vaikams – metų laikai su cirko elementais

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.24 23:35

Šokio teatras „Dansema“ pristatė premjerą – spektaklį „Metų laikai“. Teatras jį skiria ne kūdikiams ir mažiausiems, o vyresniems nei įprasta – 3–6 metų vaikams.

Lauke 30 laipsnių karščio, o „Menų spaustuvės“ Kišeninėje salėje šokėja Giedrė Subotinaitė čiuožia sniegu. Tiesa, menamu. Tai pirmoji naujojo „Dansemos“ šokio teatro spektaklio „Metų laikai“ scena – žiema.

„Šio spektaklio idėja gimė tada, kai sulaukėm mūsų mažųjų žiūrovų, kurie vaikščiojo į mūsų spektaklius su kūdikiais, tėvų klausimų: „Tai kur toliau eiti, ką žiūrėti, užaugom su „Dansema“, norim ir toliau“. Amžius pakilo nuo 3 iki 6 metų dabar, orientuojamės į tokius jau paaugusius vaikus“, – pasakoja choreografė Birutė Banevičiūtė.

Šokio teatro „Dansema“ premjera vaikams: kuriant vadovautasi vaiko raidos psichologija

Choreografė sako, kurdama šį spektaklį, kaip ir ankstesniuose savo darbuose, vadovaujasi vaiko psichologija – kuria tikslinei vaikų amžiaus grupei, pagal tai kuria jo turinį, struktūrą, kad vaikas viso spektaklio metu išliktų susidomėjęs ir dėmesingas.

„Jau ir spektaklio pati struktūra kita, tematika. Turime jau tokią kaip ir istoriją, tų metų laikų, kad jie keičiasi. Vaikai tokio amžiaus jau ir tuos pokyčius supranta, kaip vienas pereina į kitą. Nebėra tų abstrakcijų, kurios buvo kai kūdikiams kūrėm, o jau yra tam tikras siužetas“, – nurodo B. Banevičiūtė.

Metų laikai – tai šokio spektaklis su cirko, konkrečiau, oro akrobatikos elementais.

„Mačiau cirko pasirodymą „Menų spaustuvėje“ ir mane tikrai sužavėjo tos juostos, kaip nauja raiškos priemonė. Ir pagalvojau, kadangi Giedrė turi technikos ir jos pradinis mokymasis buvo meninėje gimnastikoje, kad čia visai kažkas artima. Iš tos pusės labai nauja mums buvo patirtis“, – sako choreografė.

Spektaklio bendraautorės – dailininkė Medilė Šiaulytytė, kompozitorė Jurgita Mieželytė.

Spektaklis „Metų laikai“ skirtas vyresniems, todėl jis nėra interaktyvus, kaip kiti šokio teatro spektakliai, tačiau po jo kvies vaikus pabendrauti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.