Kultūra

2016.07.28 08:57

Dirigentas J. Domarkas švenčia 80 m. jubiliejų

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.28 08:57

Ketvirtadienį žinomam dirigentui, pedagogui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, profesoriui Juozui Domarkui sukanka 80 metų. 

Penkis dešimtmečius vadovavęs Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, J. Domarkas subrandino profesionalų kolektyvą, koncertavo su ryškiausiais šalies ir užsienio solistais. Dirigentas sukaupė milžinišką repertuarą, kuriame vien lietuvių kompozitorių kūrinių – per šimtą.

Jubiliejaus proga dirigentą pasveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Jūs pristatėte lietuvių kompozitorių kūrybą plačiajame pasaulyje, išugdėte Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą, nuolat garsinantį Lietuvos vardą. Šie reikšmingi Jūsų darbai įvertinti įvairiais garbingais apdovanojimais. Bet svarbiausias įvertinimas yra Lietuvos žmonių, klasikinės muzikos mylėtojų, meilė ir pagarba Jūsų talentui“, – sakoma A. Butkevičiaus sveikinime. 

„Esate Lietuvos muzikos kultūros legenda. Jūsų darbo ir kūrybos laikotarpis – ištisa epocha šalies muzikos kultūros istorijoje. Lietuvos meno ir muzikos pasaulis augo kartu su Jūsų asmeniniais ir profesiniais laimėjimais“, – rašoma prezidentės sveikinime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.