Kultūra

2021.06.23 18:01

„Kauno santakos“ kolektyvai su nauja energija sugrįžo į koncertines aikšteles

LRT.lt2021.06.23 18:01

Karantino laikotarpiu džiuginę savo klausytojus ir sekėjus virtualiais pasirodymais, gegužę koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ kolektyvai su nauja energija sugrįžo į koncertines aikšteles sinergijoje su Lietuvos ir pasaulio kūrėjais, rašoma „Kauno santakos“ pranešime žiniasklaidai.

„Meteorologai tvirtina, jog šylant klimatui turime prisitaikyti prie naujos karščio bangų realybės, kurią įgyvendina renginių maratoną pradėję orkestrai, rengiantys savo klausytojams nepavojingas muzikinio karščio bangas. Įsukę intensyvų kūrybinių ir koncertinių veiklų sūkurį, kviečia į skambančias atviras vasaros erdves bei sales“, – sėkminga veikla džiaugiasi koncertinės įstaigos vadovas Vaidas Andriuškevičius.

Meninių iššūkių nuolat ieškantis, 30-ąjį jubiliejų švenčiantis, Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis) birželį pradėjo kompozitoriaus Jono Jurkūno naujausio kūrinio „Golden Chains“ įrašais, tapsiančiais akcentu Lietuvos muzikos informacijos centro rengiamoje vinilinėje autorinėje kompozitoriaus plokštelėje. Naujasis opusas patikėtas pianistui Daumantui Kirilauskui, kuris kartu su Kauno bigbendu, diriguojant Vytautui Lukočiui, nėrė į garsais konceptualizuotą matematinių Markovo grandinių interpretaciją.

Nepatikėsite, tačiau kūrinio sumanymą J. Jurkūnui pakuždėjo pianisto D. Kirilausko sapnas... „Viskas prasidėjo nuo to“, – pasakoja J. Jurkūnas, – „kad kalbantis su Daumantu šis užsiminė, turėjęs tądien sapną, kad ašei turiu savo bigbendą ir parašiau jam kūrinį. Atsakiau, kad tai skamba kaip užsakymas. Kūrinį parašysiu, o bigbendą tikrai rasime!“. Hipsteriškai išradingam, naujas jungtis kuriančiam, J. Jurkūno autorinės plokštelės leidybos projektui vadovauja Sigita Ilgauskaitė, o garso įrašus atliko pasaulinio garso lietuvių duetas – triskart „Grammy“ apdovanojimams nominuoti Aleksandra ir Vilius Kerai. Naująjį vinilą su Kauno bigbendo ir Daumanto Kirilausko atliekamu kūriniu „Golden Chains“ planuojama pasitikti dar šiais metais.

Nuo birželio vidurio visi trys koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ kolektyvai – Kauno bigbendas, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“ – jungėsi į naujo „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Kauno kantata“ kūrybines dirbtuves. Opusą generuojantys: kompozitorius Philip Miller iš Pietų Afrikos Respublikos bei menininkė Jenny Kagan iš Jungtinės Karalystės, pasitelkę turtingą lietuvių liaudies muzikos instrumentų arsenalą, pasiryžę išausti kaip pasaulis margą muzikos garsų kilimą. Jame – patys įvairiausi žodžiai, garsai, asmeninių istorijų tikrumas ir išgyvenimų atgarsiai. Grandiozinis projektas bendrai kūrybinei veiklai suburia Kauno miesto kolektyvus – chorus, orkestrus, ansamblius, solistus – tarp kurių visi Kauno santakos kolektyvai.

Vos tik įrašę muzikinių iššūkių pilną kompoziciją J. Jurkūno vinilui, Kauno bigbendo muzikantai spėjo paruošti dar vieną solidžią programą. Lenkijoje, Torunėje, vyksiančiame muzikos ir meno festivalyje „Probaltica“ Kauno bigbendas skambės šiais metais pasaulį palikusios džiazo ikonos – Chick Corea – muzikiniu palikimu. Koncerte pinsis sambos, afroamerikietiški ir Kubos ritmai, balades čia pat keis svingas, o ausis atgaivins intelektualaus džiazo kokteiliai. „Central Park“, „La Fiesta“ – tai tik keli ryškūs blyksniai iš Kauno bigbendo parengtos Chick Corea programos atšvaitų. Birželio 24 d. jų pasiklausyti visi kviečiami į Torunę, o Lietuvoje ją bus galima išgirsti ir Kaunas Jazz festivalio rėmuose.

Šalia Kauno esančioje Kačerginėje, Joninių išvakarėse, birželio 23 d., vyks Kurorto vasaros sezono atidarymas, kurį skambiais garsais nuspalvins Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ su choreografinės grupės merginomis priešakyje. Šventinės žygiuotės pabaigoje „Ąžuolynas“ visiems susirinkusiems padovanos dar ir vasarišką koncertinę programą, tad nepraleiskite progos pasiklausyti nuotaiką ir dvasią pakeliančios pučiamųjų muzikos! Vyr. dirigentas Giedrius Vaznys patikino, kad rengiamos naujos programos, susitikimus pavers ypatingais.

Ant Sudargo piliakalnio, Joninių naktį susirinkę pasitikti žiūrovai, išvys muzikinę, nepaprastai nuoširdžią ir TIKRĄ komediją „Ar Amerika pirtyje?“ – lietuviško teatro klasikos perlo „Amerika pirtyje“ interpretaciją. Geromis emocijomis ir humoru prisodrintame režisieriaus Nerijaus Petroko spektaklyje herojaus Vinco vaidmenį įkūnys energingasis Deivis Norvilas, o su juo – įtaigiai ir grakščiai Agotos vaidmenį atliksianti Sandra Lebrikaitė. Kartu su Kauno muzikos ansambliu „Ainiai“ jie atliks visiems puikiai pažįstamo Vytauto Lukočiaus aranžuotas melodijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.