Kultūra

2021.06.23 13:03

Prokuratūra dėl senaties termino nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl vėliavos išniekinimo videoperformanse

atnaujinta 13.10
BNS, LRT.lt2021.06.23 13:03

Vilniaus apylinkės prokuratūra trečiadienį nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės simbolių išniekinimo Dainiaus Liškevičiaus videoperformanse.

Kaip pranešė prokuratūra, tyrimas nutrauktas dėl suėjusios senaties.

Tyrimas buvo pradėtas gavus asmens pareiškimą, kuriame buvo nurodyta, kad MO muziejaus internetinėje svetainėje aptiko vaizdo įrašą, kuriame galimai yra išniekinama ir subjaurojama Lietuvos valstybės vėliava.

Prokuratūra nurodo, kad tyrimo metu nustatyta, kad šis vaizdo įrašas buvo sukurtas 2000 m., jo autorius – diplomuotas menininkas, kūrėjo statusą turintis Dainius Liškevičius. 2013 metais vasarį iš autoriaus šį vaizdo įrašą kaip meno kūrinį įsigijo VšĮ „MO muziejus“ bei tais pačiais metais patalpino socialiniame tinkle „YouTube“. Šis meno kūrinys 2000 m. buvo pristatytas Šiuolaikinio meno centro tęstinėje parodoje „Paralelinės progresijos“, eksponuojamas autorinėse parodose, Nacionalinėje dailės galerijoje, kitose parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje bei 2015 m. Italijoje vykusioje šiuolaikinio meno Venecijos bienalėje.

Atliekant tyrimą buvo nustatyta, kad nuo nagrinėjamo įvykio jau yra praėję daugiau negu 8 metai ir yra suėjęs tokios kategorijos nusikalstamos veikos apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminas. Vadovaujantis šiuo pagrindu, prokuroro nutarimu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.