Kultūra

2016.07.27 13:51

Lietuvoje atlikėjas „BØRNS“ surengs vienintelį koncertą Baltijos šalyse

LRT.lt2016.07.27 13:51

Rugpjūčio 18 d. į Vilniaus senamiestyje esantį Pranciškonų vienuolyno kiemą atvyks amerikiečių muzikos viltis „BØRNS“. Garrettas Bornsas – buvęs magas, mados namų „Gucci“ favoritas ir vieno gražiausių praėjusiais metais išleisto albumo „Dopamine“ autorius. Jį išgirdę, galite pamėgti psichodelinę popmuziką ir glamūrinį roką.

Atlikėjo pavardė su perbraukta raide – vienas keistesnių pasirinkimų svarstant, kaip pavadinti savo paties gyvenimo projektą, rašoma pranešime spaudai. Tačiau Garrettas Bornsas ne tik multiinstrumentalistas, bet ir savarankiškas kūrėjas. Už jo nugaros nestovi jokie muzikos pasaulį iškraipę prodiuseriai - visus sprendimus šiandien jis priima pats.

Valstijose nebėra radijo stoties ir televizijos, kurios eterio laiko negavo sparčiai populiarėjantis „BØRNS“. JAV televizijų žvaigždės Jamesas Cordenas, Sethas Meyersas, Conanas O`Brienas jam spaudė ranką savo laidose ir milijonams televizijos žiūrovų pristatė jo kūrybą. Britų televizijos pasididžiavimas Jimmy Fallonas taip pat nusilenkė jo talentui – gyvas „BØRNS“ pasirodymas papuošė jo vedamą pokalbių šou.

Amerikos įrašų akademija ir „Grammy“ apdovanojimų organizatoriai „BØRNS“ patikėjo surengti specialų pasirodymą nepriklausomiems atlikėjams skirtame „showcase“ renginyje Holivude. Tai dar viena puiki „Grammy“ iniciatyva ir gyvos muzikos platforma, kurios branduolys – būsimi geriausi JAV atlikėjai. Šiandien „BØRNS“ yra geras šios programos pavyzdys, plaukia ant cunamio dydžio bangos ir akademijos studentams pateikiamas kaip sėkmės istorija.

Magijos pasaulis – didelė Garretto Bornso aistra. Magija iš arti, triukai su kortomis, manipuliacijos, rankų miklumo triukai, mentalizmo pagrindai ir net atitrūkimas nuo tikrovės yra dalykai, kuriuos jis išmoko vaikystėje.

G. Bornso itin mėgstami „Bee Gees“, Prince`as, „The Smiths”, Davidas Bowie, Lou Reedas, „The Cure”, „The Velvet Underground”, „T. Rex”, legendinės įrašų kompanijos „Motown“ katalogo atlikėjai ir kiti muzikos šviesuliai pakeitė jo gyvenimą, paveikė kūrybą ir nuolat skamba jo grotuve.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.