Kultūra

2021.06.22 23:49

Niujorke gyvenanti tapytoja nauja paroda kelia liūdesį: pasaulis daugiau toks nebebus

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.22 23:49

Vilniuje, galerijoje „The Room“ savo naujausius darbus eksponuoja Niujorke gyvenanti tapytoja Ieva Martinaitytė-Mediodia. Dailininkės teigimu, liūdna, kad pasaulis daugiau nebebus toks, koks buvo.

Galerijoje „The Room“ – 25 I. Martinaitytės-Mediodia darbai. Parodą menininkė pavadino „Ledo jūra“, atsispirdama nuo 19 amžiaus vokiečių tapytojo Casparo Davido Friedricho to paties pavadinimo darbo, bet sako, kad atsekti pirmines užuomazgas ir atsakyti, kodėl kilo tokia mintis, – sudėtinga. Matyt, tam tikri vaizdai užstringa pasąmonėje, glūdi ir po kažkurio laiko vėl išlenda į paviršių.

„Kažkaip tas darbas man imponavo, lyg ir yra fone toks dabarties nerimas. Dabar gyvename ir tos kaitos drastiškos mus veikia ir to negali ignoruoti“, – teigia menininkė.

Panorama. Po 70 metų pertraukos Vilniaus katedroje bus atviros visos koplyčios (su vertimu į gestų k.)

Dailininkė sako, kad darbuose kuria melancholinę sąmonės būseną, kad pasaulis daugiau nebebus toks, koks buvo.

„Dabar tas nerimas, einantis iš polių, kas vyksta – mūsų vandens lygis kyla. Man kažkaip tas darbas, kalba apie tai, kaip jis gali paveikti mano norą išsisakyti vizualiai“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja I. Martinaitytė-Mediodia.

Menininkė baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje pas Kęstutį Zapkų. Po kelerių metų ji baigė tapybos studijas ir Niujorko Hunter koledže. Daugiau nei dešimtmetį gyveno ir kūrė Niujorke, dabar persikėlė į užmiestį, ten ir sukūrė eksponuojamus darbus.

Dailininkė sako, kad jai svarbūs ne tik darbai, nemažiau svarbus jų ekspozicija galerijos erdvėje

Paroda galerijoje „The Room“ Vilniuje veiks iki liepos pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.