Kultūra

2021.06.22 17:16

Fotoreportažas: atidaryta grupinė Lietuvos ir Prancūzijos dailininkų paroda „Žmogus ir Žuvis“

LRT.lt2021.06.22 17:16

Birželio 17 dieną nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejaus padalinyje, Kauno paveikslų galerijoje buvo atidaryta grupinė Lietuvos ir Prancūzijos dailininkų paroda „Žmogus ir Žuvis“, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Tai kauniečiams, miesto svečiams, o ypač – vizualaus meno kūrėjams, kurie, uždarius galerijas ir muziejus, kūrė izoliacijoje, buvo didelė šventė.

Paroda „Žmogus ir Žuvis“ yra Vilniuje įsikūrusios šiuolaikinio meno galerijos „Menų tiltas“ dovana nacionaliniam M. K. Čiurlionio muziejui, jo 100-ųjų veiklos metų sukakties proga. Bendradarbiaujant Lietuvos kuratorei Julijai Dailidėnaitei-Palmeirao ir Prancūzijos meno kritikui Christian Noorbergen, buvo suburta šešiolikos lietuvių ir prancūzų menininkų grupė, kurie ir pristato savo kūrinius šioje parodoje.

Parodoje dalyvaujantys dailininkai Thierry Dalat, David Daoud, Hélène Duclos, Manu Rich, Julien Allegre, Jean Pierre Ruel, Francisco Sepulveda, Rūta Jusionytė, Vilmantas Marcinkevičius, Vytenis Lingys, Adelė Liepa Kaunaitė, Audronė Petrašiūnaitė, Miglė Kosinskaitė, Indra Marcinkevičienė, Martynas Gaubas ir Algimantas Šlapikas, neslėpė džiaugsmo, kad pagaliau galime vėl pakviesti žiūrovus į parodų sales, rengti parodų atidarymus bei dalintis savo kūryba su lankytojais.

Pristatydami šią parodą, menininkai kviečia sutikti vasarą viltingai, tikėdamiesi džiaugsmingesnio kūrybos ir gyvenimo sezono po pandemijos sustingdyto gyvenimo. Būtent apie tai – aistrą gyvenimui ir bendravimui savo darbuose kalba menininkai. O jų darbų parodą bus galima pamatyti iki spalio 17 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.