Kultūra

2021.06.22 15:18

Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje įvertintas publikos

LRT.lt2021.06.22 15:18

Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ ir toliau skina apdovanojimus tarptautiniuose festivaliuose. Belgijoje, po ilgo pandeminio laikotarpio birželį duris atvėrus kino teatrams, prestižiniame tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Docville“ filmas „Šuolis“ pelnė publikos simpatijų prizą.Tai jau 6-asis filmo apdovanojimas kelionėse po tarptautinius festivalius, rašoma „Kino pasaka“ pranešime žiniasklaidai.

Filmą gyvai Belgijoje pristačiusi G. Žickytė dalinasi įspūdžiais: „Man atrodo, kad publikos prizas – tai vienas nuoširdžiausių apdovanojimų filmui, ir yra ypatingai svarbus. Dėl to visa komanda nepaprastai džiaugiamės, kad mūsų „Šuolis“ šalia profesionalių žiūri įvertinimų, laimi net trečią publikos apdovanojimą. Ko-prodiuseriai pajuokavo, kad „Šuolis“ tuoj sumuš publikos prizų rekordus. Laurai už šį prizą neabejotinai tenka ir filmo herojui Simui – jo autentiškumas, charizma ir taip, kaip jis išgyvena savo nepaprastą istoriją, negali palikti abejingų.“

Filmas aplenkė ir tokius programoje rodytus garsius filmus, kaip „American Utopia“, „Sabaya“, Oskarui nominuotus „Slaptasis agentas“, „Mano dukrai Samai“.

Po filmo pristatymo „Docville“ festivalyje Belgijoje, jau kitą dieną „Šuolis“ pasirodė konkursinėse programose „Doc Edge“ festivalyje Naujoje Zelandijoje bei „Fipadoc“ festivalyje Biaricoje, Prancūzijoje, kur irgi vyko filmų kūrėjų susitikimas su publika, taip pat garsiame JAV kino festivalyje „Nantucket“.

Dokumentinėje kino juostoje „Šuolis“ G. Žickytė pasakoja unikalią, plačiai pasaulyje nuskambėjusią istoriją apie lietuvio jūreivio desperatišką šuolį į laisvę. 1970 m. Lietuvos jūreivis Simas Kudirka, peršokęs iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį, paprašė politinio prieglobsčio, tačiau, savo siaubui, netrukus buvo grąžintas sovietams. Jo drąsus šuolis į laisvę Šaltojo karo metu sukėlė vieną didžiausių politinių sąmyšių JAV ir Sovietų Sąjungoje.

Režisierės G. Žickytės kurtą filmą „Šuolis“ prodiusuoja studija „Moonmakers“ (Lietuva), bendroje gamyboje su „VFS Films“ (Latvija) ir „Faites un Voeu“ (Prancūzija).

Filmo „Šuolis“ premjera Lietuvoje įvyks jau šiais metais.

„Šuolio“ anonsas:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.