Naujienų srautas

Kultūra2016.07.26 13:38

Panevėžyje įsikurs kūrybinė laboratorija „Migruojantys paukščiai“

LRT.lt 2016.07.26 13:38

Dešimtus metus vykstantis kūrybinis projektas „Migruojantys paukščiai“ šiemet atvyksta į Panevėžį. Po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvių menininkus, kūrėjus, intelektualus vienijantis projektas, remiamas Užsienio reikalų ministerijos, šiemet pakvies ir panevėžiečius įsijungti į bendrą kūrybinių idėjų paiešką. Savaitės trukmės idėjų laboratorija bus skirta Panevėžio miesto erdvių, jo įvaizdžio ir galimų naujų veiklų paieškai.

„Mūsų tikslas – sužadinti, įkvėpti ir padrąsinti panevėžiečius įtraukiant vietos kūrėjus į bendrą veiklą. Mes tikime, kad visi kartu gebėsime sukurti vertingų, įdomių, kūrybingų pilietinių iniciatyvų, kurias pasiūlysime miestui ir jo gyventojams. Juk idėjos gali gimti kiekvieno galvoje, čia ir dabar, todėl mes tikime, kad dalintis jomis, kurti kartu yra visus praturtinantis procesas“, – sako projekto „Migruojantys paukščiai“ sumanytoja, kostiumo dizainerė Jolanta Rimkutė.

„Migruojančių paukščių“ organizatoriai ragina jaunuosius panevėžiečius prisijungti prie unikalios projekto dalies – kūrybinio orkestro kūrimo. Visi, jau pažįstantys natas ar tik norintys jas pažinti, kviečiami į muzikos dirbtuves, kurių metu improvizacijos meno ir muzikavimo pagrindų jaunuolius mokys jau pripažinti užjūryje džiazo muzikantai Simona ir Dorsey Minns (JAV). Kūrybinės muzikos dirbtuvės vyks nemokamai, anglų kalba, liepos 24–29 dienomis.

Panevėžiečiai taip pat kviečiami į Australijos lietuvės poetės Lidijos Šimkutės poezijos vakarą. Renginys vyks Juozo Miltinio palikimo studijų centre liepos 27 d. 19 val. Įėjimas laisvas.

Kūrybinės laboratorijos „Migruojantys paukščiai“ idėjas vainikuos miesto bendruomenei surengtas projekto pristatymo vakaras, kuris planuojamas penktadienį, liepos 29 d. 16 val., Laisvės aikštėje.

Projektas „Migruojantys paukščiai“ vyksta liepos 25–30 dienomis, Panevėžyje, informuojama pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi