Kultūra

2021.06.21 13:22

Nacionalinei bibliotekai padovanotas Nobelio literatūros premijos laureato Boriso Pasternako rankraštis

LRT.lt2021.06.21 13:22

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rankraščių fondas pasipildė unikaliu dokumentu. Gautas vieno žinomiausių ir įtakingiausių XX amžiaus rusų poeto, rašytojo, vertėjo, Nobelio premijos laureato (1958 m.) Boriso Pasternako (1890–1960) rankraštis – anglų poeto ir dramaturgo Williamo Shakespeare`o (1564–1616) dramos „Antonijus ir Kleopatra“ („Антоний и Клеопатра“) vertimas į rusų kalbą.

Jį Nacionalinei bibliotekai padovanojo broliai Algirdas ir Leonidas Malcai, rašoma bibliotekos pranešime žiniasklaidai.

Kartu perduotas ir B. Pasternako laiškas dovanotojų tėvui Eliazarui Malcui, rašytas 1943 m. gegužės 26 d. Borisas Pasternakas ir Eliazaras Malcas susipažino Antrojo pasaulinio karo metais, evakuacijoje Čistopolyje (Rusija). Juos suartino filologiniai interesai: Malcas užsiminėjo lietuvių literatūros vertimais į rusų kalbą (nuo 20 а. 9 dešimtmečio – Lietuvos rašytojų sąjungos narys).

B. Pasternako versta drama „Antonijus ir Kleopatra“ pirmą kartą buvo išspausdinta 1944 m. žinomoje leidykloje „Goslitizdat“ Maskvoje. Ši laida saugoma ir Nacionalinėje bibliotekoje.

Apie rankraštį ir su juo susijusią istoriją ketinama išsamiau papasakoti viename iš Nacionalinės bibliotekos rudens renginių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.